Wpis z mikrobloga

#koszykowka #plk #sport #nba

Garść newsów takich hot-topikowych, z którymi nie chce mi się czekać do nieregularnych podsumowań:

1. Sochan NIE zagra w kadrze w sierpniu w turnieju prekwalifikacyjnym do IO w Paryżu. Nie będzie też kilku innych graczy którzy powinni znaleźć się w reprezentacji, z niewiadomych przyczyn. W Gliwicach gramy z Portugalią, Węgrami i Bośnią, wychodzą 2 zespoły. Potem półfinały i finał gdzie będą też prawdopodobnie Czesi i Izrael z drugiej grupy. Tylko zwycięzca całego turnieju zagra we właściwych kwalifikacjach. Łatwo nie będzie. Jeśli Sochan nie mógł przyjechać to nie mógł, natomiast inne decyzje mogą dziwić.

2. Olek Dziewa zamienia Wrocław na Hamburg. Zespół z powiedzmy podobnego poziomu (również EuroCup, również bez furory, no ale z lepszymi wynikami), za to zapewne za o wiele większe pieniądze i w dużo lepszej lidze pod względem przeciwników i możliwości dalszej promocji.

3. Mateusz Ponitka po rewolucji w Panathinaikosie był rozchwytywany na europejskim rynku. Początkowo obawiałem się że spadnie poniżej poziomu Euroligi (Pinar Karsiyaka), ale im dalej w las tym więcej euroligowców wykazywało zainteresowanie (Maccabi, Crvena Zvezda). Ostatecznie Ponitka zagra w Partizanie u trenera Obradovicia i u boku szalonego Kevina Puntera. No i fajnie.
cultofluna - #koszykowka #plk #sport #nba

Garść newsów takich hot-topikowych, z któr...

źródło: F06KI7LWIAEF_P5

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • 2
@SenegalMamWSercu: brak Gielo = wybór trenera (a może prezesa) nie od dziś, zabiera ludzi dużo słabszych i mniej doświadczonych. Dziewa i Olejniczak zmienili kluby, może dlatego. Trudno mi to w ogóle zrozumieć, bo strefa podkoszowa Wójcik, Witliński, Balcerowski wygląda bardzo biednie. Krótko przede wszystkim. No jest jeszcze Groselle, ale totalnie bez formy i wrzucając go w skład, blokuje się miejsce dla Slaughtera.
  • Odpowiedz