Wpis z mikrobloga

Zastawianie miejsc w garażu podziemnym
Sytuacja wygląda tak: jest garaż podziemny w bloku gdzie każdy ma swój boks zamykany na bramę. Korytarz prowadzący do boksów jest dość wąski dlatego często w celu manewrowania do wjechania do boksa wykorzystywana jest cała szerokość korytarza żeby podjechać przodem i wycofać na miejsce parkingowe. Ostatnio zaczęli w tym korytarzu parkować motocykliści - przy końcu korytarza (co mi utrudnia wjazd) i w okolicach wyjść z klatek (co utrudnia wjazd/wyjazd innym). Jak mogę im uprzykrzyć życie zgodnie z prawem? Zgłoszenia do spółdzielni mieszkaniowej od mieszkańców już poszły. Kusi mnie założyć najtańsze zapięcie rowerowe na koło takiego motorka ale nie chcę gnić w pace ( ͡º ͜ʖ͡º)

#kiciochpyta #motocykle #motoryzacja
  • 38
  • Odpowiedz
@ddiazepam: rozumiem, że motocykliści mają udział w tym garażu? czyli są to osoby które mają garaż na samochód ale tez parkują motocyklem?

jeżeli tak to... nie wiem :D
jeżeli nie to wyyebać te ich motocykle za bramę
  • Odpowiedz
@ddiazepam naklej kartkę, ze takie stawianie przeszkadza innym korzystającym z parkingu, a jak nic z tym nie zrobią - czytaj dalej będąc stać tak samo to spuszczaj powietrze z kol - szkodliwość zerowa, ale uciążliwość wybitna
  • Odpowiedz
pomysł dobry jednakże nie chcę spowodować śmierci.. nawet takiego debila


@ddiazepam: jest też inne patent. Rozlej olej pod motocyklem i po silniku, i zadzwon na pały ;)
  • Odpowiedz
  • 1
@Feeder: rzekomo spółdzielnia ma przygotowane pisma i ma załączyć do motocyki, ale mnie to #!$%@? bo żona też korzysta z parkingu i może mieć problem z wjazdem
@GeDox: jest kamera na korytarz :D
  • Odpowiedz
rozlej oleju po tylnej oponie ;)


@GeDox: Jak tak zrobi i prokurator zobaczy twój komentarz to będziesz miał ten sam problem, co gość od metalowej rurki.

Nawoływaniem do popełnienia morderstwa raczej nie będzie traktowane jako zart.
  • Odpowiedz
możesz od razu mailowo zgłosić za nieprawidłowy montaż tablicy rej.


@persona-dafta: raczej nie "do tego", ale jedynie. Zobacz, że zdjęcie akurat tego motocykla jest w jakiejś wnęce. Nie jest to żaden z 3 motocykli z poprzedniego zdjęcia.
Ja bym to traktował jako oddzielną sprawa.
  • Odpowiedz
@ddiazepam: Ciekawe pod względem prawnym. Czyli jest to garaż podziemny pod blokiem. A motocykle są mieszkańców tego bloku? Jeżeli tak to myśle ze można zaatakować pod kątem nieprawidłowego korzystania z części wspólnej budynku pod kątem przepisów przeciwpożarowych. Na zasadzie takiej samej jak np. zostawianie wózka czy szafki na klatce.
Oczywiście wszystko poprzedzone pismami z ZPO.
  • Odpowiedz