Wpis z mikrobloga

#motoryzacja

Jakie są alternatywy do Audi RS6? Naczytałem się wątku o Audi sprzed trzech lat jak gość dostał samochód nowy z salonu który nie działał i jestem przestraszony. A powoli przymierzam się do zakupu samochodu kombi i chciałbym pofolgować sobie
  • 22
  • Odpowiedz
@MachiavelliTan: te wszystkie topowe wersje są za twarde na codzień, lepiej kupić coś w stylu np bmw M50i, gdzie możesz mieć normalny zawias, a moc też daje radę. Nie wiem czy w audi jest odpowiednik. Wiadomo, że problem dotyczy jedynie Polski...
  • Odpowiedz
@MachiavelliTan ps nie ma "bezawaryjnej" alternatywy dla rs6. Tak zaawansowane auta dużo czasu spędzają w serwisie, tylko jak masz szczęście to tylko na planowych przeglądach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MachiavelliTan:

Mowa o aucie nowym, czy używanym? Jeśli używanym, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od RS6 jest moim zdaniem Cadillac CTS-V (kombi oczywiście, robili go chyba do 2016 czy jakoś tak). Jest od RS6 szybszy, o niebo lepiej jeździ po zakrętach, ma bardziej komfortowe zawieszenie lepiej brzmi (no to chyba oczywiste) i jest nieporównywalnie tańszy w serwisowaniu.

Minus jest taki, że to tylko RWD, a przy takiej mocy to trzeba umieć to
  • Odpowiedz
z choinki się urwałeś


@villager:

Nie, po prostu w odróżnieniu znam RS6 z praktyki i zdecdowanie nie jest to auto, o którego zawieszeniu można powiedzieć, że jest dobre i komfortowe. Nie jest ani dobre jak na tę cene i klasę auta, ani tym bardziej komfortowe.
  • Odpowiedz
@kasztan00: to doprecyzuj o który rocznik chodzi i w jakim configu? ja jeździłem full opcją z rocznika 2018 i żadne inne auto tak nie pływało po drodze i nie wyłapywało w sposób niezauważalny dziur
  • Odpowiedz
@villager:

Ten z V10, nie znam oznaczenia, bo nie interesują mnie te auta. Jeździłem po Silesia Ringu. Owszem, na prostej szybki jak diabli, ale na zakrętach znacznie lepsza była moja seryjna i o połowę słabsza Giulia. W efekcie miałem o sekundę gorszy czas od Audi. Tamto RS6 było mocno podsterowne, twarde jak cholera i czuć było, że jest betonowo ciężkie, więc na zakrętach jechało po prostu słabo.

Jechałem też nowszą generacją,
  • Odpowiedz