Wpis z mikrobloga

Czy ukraina mogłaby wyrazić większą wolę do rozwiązania kwestii historycznych, które są bolesne dla Polaków - czyli wyrazić zgodę na bezwarunkowe(zgrubsza) poszukiwania szczątków ofiar, w zniszczonych w antypolskiej akcji oun-upa wsiach, ich godny pochówek i uznać że np. ta część działalności oun-upa była błędem, coś jak ubóstwienie Juliusza Cezara po zabiciu tyrana?

Mogłaby, zwłaszcza, że jest na musiku, ale pisiory o to nie zabiegają.

Cała tajemnica. Nie poprosisz, nie dostaniesz.

#r0sja #wojna #polska #ukraina #historia #wolyn

Mamy się obrażać na ukrainę za nieudacznictwo pisiorów?

  • Tak 57.0% (45)
  • Nie 43.0% (34)

Oddanych głosów: 79

  • 26
  • Odpowiedz
  • 5
@TS_X9:
Typie xD IPN bez parasola polityków na najwyższym szczeblu to sobie może ch...ja.

IPN to sobie może realizować to co ustalą na szczeblu prezydentów albo premierów.

I dopiero wtedy.
  • Odpowiedz
@Kierowca-ufo:

1. Co roku mają przepraszać? A przez ile mcy w roku?

2. Przepraszał w Sejmie już poprzedni prezydent Ukrainy.

3. Premier rekonstruował "dwa kij..." (chyba tak to "opinia krajowa" nazwała) ... krzyż przydrożny we wsi która ekshumację i pomnik już miała.

3. Gdy nagle ktoś mimo umów pprzycwaniacz... przypolaczkował.

4. To ile mazurskich cmentarze nie zostało splantowamych sptchami? (Plantuje się do dziś, a kości na wysypisko gruzu.)

5. Jedwabne? A
  • Odpowiedz
Jedwabne? A nie, to Niemcy... (Których tam nie było. Zdalnie.)


@walenty-merkel: Nadal nie odpowiedziałeś na moje pytanie:

Dlaczego mamy się czuć winni za Jedwabne skoro:
1. Polska jako państwo nie kontrolowała tych obszarów w czasie pogromu. Kontrolowało go państwo niemieckie
2. Nie widzę powodu czemu pozostali Polacy mieliby przepraszać za sprawców. Sprawcy to zrobili, więc niech sobie przepraszają i próbują zadośćuczynić
  • Odpowiedz
1. Co roku mają przepraszać? A przez ile mcy w roku?


2. Przepraszał w Sejmie już poprzedni prezydent Ukrainy.


@walenty-merkel: Dobra, to niech nie przepraszają. Ale czemu Banderze i Suchewyczowi stawiają kolejne pomniki? Czemu nadają ulice ich imieniom?
  • Odpowiedz
1. Od kiedy moralnośc zależy od"państwa kontrolujacego".

2. Żaden Ukrainiec.


@walenty-merkel: Napisz jaśniej. Wyjaśnij mi czemu ma mnie obchodzić, że jacyś Polacy dokonali zbrodni. Jeśli nagle grupka 100 Sebków wyjedzie z Łodzi do Berllina i tam zastrzeli iluś ludzi, to na jakiej podstawie mam się czuć winny?
  • Odpowiedz
  • 0
@walenty-merkel:

1. Co roku mają przepraszać? A przez ile mcy w roku?

2. Przepraszał w Sejmie już poprzedni prezydent Ukrainy.

Nie piszę o przeprosinach i wiem że takie były, mniej więcej i na okrętkę, ale jednak.

3. Premier rekonstruował "dwa kij..." (chyba tak to "opinia krajowa" nazwała) ... krzyż przydrożny we wsi która ekshumację i pomnik już miała.

Tak, żenada ².

3. Gdy nagle ktoś mimo umów pprzycwaniacz... przypolaczkował.

Nieudaczne pisiorstwo.
  • Odpowiedz
Od kiedy moralnośc zależy od"państwa kontrolujacego".


@walenty-merkel: Jeszcze co do tego dodam, że nie chodzi tu o moralność. Tylko o to, że nie mam nic wspólnego z "państwem kontrolującym" Jedwabne. Nie urodziłem się w Niemczech i nie kojarzę, żeby jakiś mój przodek był Niemcem. Dlatego nic mi do tego, co zrobiło państwo niemieckie na swoim terenie
  • Odpowiedz
Dlaczego w Polsce upamietnia się prywatną armię bandytów Lisa z Radomia?


@walenty-merkel: Nie bardzo się upamiętnia, nasze szkolne podręczniki o nim nawet nie wspominają. Nigdy nie słyszałem o tym "bohaterze". Podaj jakiś konkret. Jak się go upamiętnia? Ma gdzieś ulicę w jakimś mieście? Jak ma, to gdzie? Ma pomnik? Jak ma, to gdzie?
  • Odpowiedz
@Kierowca-ufo: Nie pacyfikowali wcześniej. NIE BYŁO ICH TAM. Grupy specjalne podszły za frontem. Administracji niemieckiej nie bylo do lutego. Za tp polskie pogromy były w prawie każdej wsi w okolicy szeroko pojstej. Ponad 100. Jedwabne nie uchodzi nawet za największy.
  • Odpowiedz
Szuchewycz nie wywołal i nie dowodził rzezią. Dowództwo OUN-Północ jest wymienione po imieniu i nazwisku w polskiej Wiki.


@walenty-merkel: Weź się już nie kompromituj. Tutaj wpis z wiki:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Roman_Szuchewycz

Jako główny dowódca UPA ponosi bezpośrednią odpowiedzialność za zaakceptowanie rzezi wołyńskiej jako taktyki UPA przeciwko Polakom i przeprowadzenie ludobójczej czystki etnicznej w Małopolsce Wschodniej na polskiej ludności cywilnej[1], których ofiarą padło około 100 000 osób


Oczywiście zaraz mi napiszesz, że o niczym
  • Odpowiedz
@walenty-merkel: Nadal nie odpowiedziałeś na moje pytanie:

Wyjaśnij mi czemu ma mnie obchodzić, że jacyś Polacy dokonali zbrodni. Jeśli nagle grupka 100 Sebków wyjedzie z Łodzi do Berllina i tam zastrzeli iluś ludzi, to na jakiej podstawie mam się czuć winny?
  • Odpowiedz
@walenty-merkel: temat Jedwabnego powinien być ogarnięty poprzez dokończenie ekshumacji które były pilnie przerwane przez Lecha Kaczyńskiego wtedy prokurator generalny. Jest powiedzenie lepsza jest najgorsza prawda niż najlepsze kłamstwo w takim razie rozkopmy I zobaczmy jaka była prawda. Czy może jednak to niedobra jest niedobra o tym mówić( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz