Wpis z mikrobloga

nie da się grać w szachy na tych #!$%@? serwisach. Gość pierwsze ruchy gra z błędami, potem podstawia wieżę, potem dłuugo nie wykonuje ruchów i oczywiście nie jest taki głupi by grać od teraz topowe posunięcia, ale nagle wszystkie są bardzo dobre i w dodatku 'dokręca śrubę' innymi figurami, gdzie na moim poziomie to jeszcze zbijają figury, a nie wchodzą w daleko idące kombinacje. Bym jeszcze mógł uwierzyć, gdyby sensownie rozegrał debiut, a już w nim jak łajza zagrał. Dejta spokój z takim graniem.
#szachy
  • 7
@r4do5: ja to zawsze przegrywam jak mam wygraną pozycję XD głupieję po prostu jak mam przewagę, bywa.

@Averte sprawdź sobie najpierw analizę, czy faktycznie gość robił tak dobre ruchy, ja często mam tak, że sobie myślę, że facet coś odpalił, a potem wychodzi, że oboje błędy waliliśmy, tylko ich wzajemnie nie widzieliśmy :)
@macan: też ile to razy przegrałem mając figurę więcej. Presja działa, bo właściwie jedyna opcja to wygrać, dla przeciwnika remis to już sukces, a jak dobrze się broni to nie wiadomo jak atakować i wychodzi łajno i albo remis albo lose
@Averte: na turnieju najgorzej tak walnąć. Grałem z chłopaczkiem, który mi na kombe wpadł przy gambicie hetmańskim I stracił wieżę. Ja straciłem hetmana kilka, może kilkanascie posunięć dalej xD