Wpis z mikrobloga

@snorli12:

W takich miastach normalna bardzo przeciętna wypłata to przynajmniej 5-6k. Mniej to już trzeba wynajmować pokój albo mieć pomoc od rodziny, no chyba że ktoś chce na siłę mieszkać samemu a potem kupować tanie parówki z biedronki jak nagle będzie miał nagły wydatek u dentysty.
  • Odpowiedz
@tekserew @Iudex

@snorli12
co za problem sprawdzić na olx ceny małych mieszkań?
w ww widzę ceny mieszkan 1pokojowych z czynszem, pradem zaczynają się od 2500zl oczywiście na obrzeżach we Wrocławiu ok 500zl mniej.

jedno danie w stylu kotlet z ziemniakami na stołówce 20 do 25zl co daje 750zl/mc

sniadanie, kolacja w domu, chemia domowa w promocjach pewnie z 800zl

miesięczny ok 100zl

internet, telefon jak się postarasz można mieć za free

czyli
  • Odpowiedz
@tekserew: Bujda. Da się sporo taniej. Sam płacę z netem lekko ponad 2k. Kolega ma w nowym budownictwie za 2500 około. Wczoraj ze znajomą się widziałem, to za 3 pokoje na ursynowie płaci prawie 3k.
  • Odpowiedz
@piwakk i od kiedy wynajmujecie? Bo bedac na starych umowach to możesz miec przyzwoite warunki. Teraz w nowych umowach dopisuja sobie wlasciciele odpowiednio wzrost czynszu co roku. Po bumie z kredytem 2% zauwazalny jest wzrost tez cen mieszkan na wynajem. O standardzie i odleglosci od centrum tez moglbys sie rozpisac.
  • Odpowiedz
@tekserew: Ja już ze 2 lata, ale miałem podwyżkę w międzyczasie. Kolega w sumie nie tak dawno wynajął, bo jakoś w tym roku. Znajoma nie wiem. Ale też na Kasprzaka znajoma osoba wynajmowała mieszkanie i 2 pokoje w nowym budownictwie poszły poniżej 3k.

U mnie standard OK, nie jest jakiś mega nowoczesny, ale też żadne PRL. 30m+ jest, do tego kilka minut piechotą metro mam.
  • Odpowiedz