Wpis z mikrobloga

Ktoś kto ma większe pojęcie o samochodach może wytłumaczyć mi to zjawisko?
Mam Corollę Sedan w Hybrydzie z 2019 - ostatnio szukałem informacji o pojemności baku i wszędzie jest napisane, że to 43 litry.
Jednak z doświadczenia wiem, że nigdy tyle nie zatankowałem. Zawsze było to poniżej 35l. Z mglistych wspomnień kojarzę przy sprzedaży auta - też wspominane było że to 35l jednak nigdzie nie mogę znaleźć potwierdzenia.

Ostatnio jeździłem długo na rezerwie (wiem nie powinno się to w ramach testu jednorazowo) i samochód pokazywał że starczy paliwa na 20km przy spalaniu 5.6l/100km. Co wychodzi, że w baku zostało z ~1.1 litra. Dzisiaj tankowałem i weszło 33.7l co po zsumowaniu daje te 35l.

Ni cholery nie wcisnąłbym tam jeszcze 8 litrów benzyny

Więc dlaczego piszą o 43l?

Specyfikacja
Instrukcja

#motoryzacja #toyota
Pshybysz - Ktoś kto ma większe pojęcie o samochodach może wytłumaczyć mi to zjawisko?...

źródło: 20230711_102626

Pobierz
  • 8
@Pshybysz: pojemność baku w litrach =/= ilości zatankowanej benzyny. Bak w tej toyocie nie ma płaskiej góry i zostaje tam naprawdę dużo powietrza po zatankowaniu. Możesz porównać jak wygląda bak z takiej toyoty gdzie wlew jest odcinany podciśnieniem żeby za dużo nie nalać i ze starego auta gdzie wlew jest na górze baku i leci pod dużym kątem w górę. Do tego drugiego tankowałem zwykle 35 litrów, całkowita pojemność to 41
@Pshybysz: Lexus/Toyota pokazuje 0 'wczesniej' niz jest to faktyczne zero. Akurat posiadam i lexusa (66 litrow) i toyote (43l) i obydwa auta zachowuja sie w sposob w jaki opisales. Podobno to nie blad, a feature ( xd), auta z tego koncernu daja bardzo duzy zapas. W testach mojego lexusa, na yt, ludzie robili po 90 kilometrow przy teoretycznie zerowym zasiegu.