Wpis z mikrobloga

brak mieszkań powoduje wzrost cen nieruchomości, nowe nie znałem xD


@aarahon: mieszkan nie brakuje tylko strach jest wynajmowac bo przyjdzie Julka w ciazy i bedzie 20 lat tam siedziala i nie placila. Znow jedna partia mowi o zmianie prawie. O nie, to znow te szury!


@93michu93:

czyli tak naprawde mieszkań brakuje, bo wynajmowanie to spłacanie komuś kredytu. Dodatkowo polacy nie mogą liczyć na emeryturę więc, kiedyś się okaże, że nie
ale ty nawet nie widzisz podstawowej roznicy miedzy populistycznymi haslami PoPisu i pomyslem konfy xD


@93michu93: Ale i ja i kolega wczesniej róznicę widzimy, to wcale nie jest trudne. Ty za to nie potrafisz dostrzec, że efekt jest ten sam dla wzrostu cen, bo się zafiksowałeś na propagandzie i to jest już trochę zabawne xd
@93michu93: XDDD dobra. Potraktuje ten wpis poważnie.
Po pierwsze proszę o jakieś dane i wykresy które wskazuja na wzrost ale JAKI i w JAKIM OKRESIE oraz W JAKIM REJONIE JAKI METRAŻ i czy z rynku WTÓRNEGO czy PIERWOTNEGO. Kiedy wy się nauczycie, że musicie podawać takie dane o ile jest wzrost w jakim czasie i czy jest wyższy od poprzednich okresów itp itd. Naprawdę tak cięzko o to?

Np. w Warszawce
czyli tak naprawde mieszkań brakuje, bo wynajmowanie to spłacanie komuś kredytu. Dodatkowo polacy nie mogą liczyć na emeryturę więc, kiedyś się okaże, że nie będzie ich stać nawet na wynajem mimo, że przez całe życie spłacili komuś kredyt.


@cohontes: ale wiesz, ze to jest towar? Nie musisz mieszkac w Wawie w developerce za 15k za metr, mozesz mieszkac w malym domku po rodzicach na wsi albo kupic mieszkanie 60m w mniejszym
@93michu93: nawet nie myslę o mieszkaniu za 15k bo byłbym idiotą kupując coś takiego w Polsce porównując do możliwości jakie daje świat praca zdalna i ceny chociażby na karaibach/azji
nawet nie myslę o mieszkaniu za 15k bo byłbym idiotą kupując coś takiego w Polsce porównując do możliwości jakie daje świat praca zdalna i ceny chociażby na karaibach/azji


@cohontes: mi mowili, ze jestem idiota jak kupowalem po 6.2k za metr, pracujac zdalnie xD

Chociaz mi latwiej bo nie myslalem powaznie o przenoszeniu sie na stale za granice.
no ale coś w tym jest, te ceny są wywalone w kosmos. Jeśli ktoś nie ma silnej więzi z krajem albo nie trzyma go rodzina/przyjaciele to ja się naprawdę dziwię.


@cohontes: ale Polska nie jest taka zla, chyba kolo 30 miejsca na swiecie w rankingu kraju przyjaznego do zycia. Ja bylem na rozmowie do firmy z USA, jak sobie przeliczylem ile za wszystko musialbym placic to mi wyszlo, ze w tym
@93michu93 a co za problem wynająć mieszkanie z potwierdzeniem notarialnym ze osoba wynajmującą w przypadku niepłacenia ma gdzie mieszkać w razie potrzeby przeprowadzenia eksmisji?
@biont: no właśnie znajomi tak robią + wynajmują na pokoje a nie całe mieszkanie. Co za problem z tym? Myślę, że opłata u notariusza + to dalej niczego nie gwarantuje. Jak z dzieckiem to wiadomo, że można sobie tym papierkiem podetrzeć tyłek ale wydaje mi się, że nawet studenciak mógłby spokojnie rok mieszkać w mieszkaniu i nie płacić udowadniając, że jego sytuacja się zmieniła i nie ma już lokalu zastępczego np.