Wpis z mikrobloga

  • 277
brak mieszkań powoduje wzrost cen nieruchomości, nowe nie znałem xD


@aarahon: mieszkan nie brakuje tylko strach jest wynajmowac bo przyjdzie Julka w ciazy i bedzie 20 lat tam siedziala i nie placila. Znow jedna partia mowi o zmianie prawie. O nie, to znow te szury!
  • Odpowiedz
tylko przez brak podatku katastralnego niektórzy mają ich za dużo i stoją puste


@epicentrum_chaosu: teściowej stoi puste bo boi się wynająć, ale myślenie słuszne... zmuśmy ludzi do wynajmu podatkiem, co z tego że istnieje szansa że ktoś nie będzie później płacił
  • Odpowiedz
mieszkan nie brakuje


@93michu93: wcale nie brakuje xD Co z tego że będzie dużo mieszkań do wynajęcia skoro nikt ich nie będzie chciał bo ludzie szukają mieszkań na własność? xD

@epicentrum_chaosu więc dołóżmy podatek katastralny żeby ograniczyć wolność ludziom - super opcja.
  • Odpowiedz
  • 4
wcale nie brakuje xD


@aarahon: czekaj, ja juz z toba o tym dyskutowalem xD
Nie chce mi sie szukac ale najpierw pisales 100 postow, ze jednak wynajem nie jest problemem, a w innym znalezisku, w ktorym 100 mirkow napisalo, ze tak, ludzie sie boja to wszystkiego sie wyparles.

Co z tego że będzie dużo mieszkań do wynajęcia skoro nikt ich nie będzie chciał bo ludzie szukają mieszkań na własność? xD


@
  • Odpowiedz
Nie chce mi sie szukac ale najpierw pisales 100 postow, ze jednak wynajem nie jest problemem, a w innym znalezisku, w ktorym 100 mirkow napisalo, ze tak, ludzie sie boja to wszystkiego sie wyparles.


@93michu93: nie chce Ci się szukać bo nic takiego nie napisałem a jedyne co znajdziesz to podparcie słów które napisałem tutaj.

i znow to polsko rumunskie myslenie, ze trzeba miec na wlasnosc xD


@93michu93: to nie
  • Odpowiedz
  • 4
@aarahon: z toba taka dyskusja - pytam sie ciebie czy problemem jest niecale 2 miliony pustych mieszkan to za malo pustych mieszkan, czy jednak problem jej z prawem w tym kraju - wlasiciel moze miec ograniczenia w zarzadaniu wlasnym mieniem?

a ty mi odpisujesz nie wiem czemu miałbym się decydować na coś czego nigdy nie twierdziłem. xD

Nie ziomek, ja juz serio z toba nie dyskutuje. Z dowolnym Mireczkiem, z ktorym
  • Odpowiedz
pytam sie ciebie czy problemem jest niecale 2 miliony pustych mieszkan to za malo pustych mieszkan


@93michu93: może naucz się pisać składnie po polsku to będzie możliwa dyskusja z Tobą.

toba potrzebuje 5 postow, zeby ruszyc o jeden krok do przodu


@93michu93: bo piszesz zdania o składni jak powyżej ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
więc dołóżmy podatek katastralny żeby ograniczyć wolność ludziom - super opcja.


@aarahon: czyli rynek mieszkaniowy powinien być w pełni wolny?
  • Odpowiedz
czyli rynek mieszkaniowy powinien być w pełni wolny?


@Lugi: powinien być uregulowany w sposób dający ludziom swobodę w posiadaniu mieszkań jednocześnie eliminując różne patologie.
  • Odpowiedz
@krytyk__wartosciujacy: na szczęście to nie jest mój problem, #!$%@? jak ja się cieszę że za pół roku będę siedział na swoim xD

jak ktoś znalazł okazję to pewnie tak, ale kto sprzedawał okazję, jak 3 miechy temu było wiadomo że K2% wejdzie...
  • Odpowiedz
  • 2
@93michu93 Jedną ze strategii politycznych jest głoszenie na ślepo przeciwnych poglądów od innych partii, w ten sposób jak wyjdzie, że mieli rację to zbudują zaufanie a jak nie to nikt nie zauważy. Właśnie padłeś ofiarą tej strategii.
  • Odpowiedz
  • 5
Jedną ze strategii politycznych jest głoszenie na ślepo przeciwnych poglądów od innych partii, w ten sposób jak wyjdzie, że mieli rację to zbudują zaufanie a jak nie to nikt nie zauważy. Właśnie padłeś ofiarą tej strategii.


@kidi1: xD
a podasz przyklad w druga strone gdzie mowili w waznych kwestiach cos co sie nie sprawdzilo, a popis mowil prawde? Np. szczepionki, zamykanie gospodarki itd?

Piekne tlumaczenie politykow, ktorzy zawsze mijaja sie z
  • Odpowiedz
  • 0
A czy w Niemczech, Holandii, czy innych krajach wynajem jest droższy od raty kredytu przy zakupie na własność?


@epicentrum_chaosu: nie wiem jaka jest rata kredytu w Niemczech ale kumpel wynajmowal mieszkanie w Berlinie za 1200 euro miesiecznie. Sprawdzisz rate za mieszkanie w Berlinie 40 metrow?
A patrzac na Wroclaw - mieszkanie 57 metrow, rata ponad 2500, wynajem pewnie ze 3k.

Wydaje mi sie, ze w Niemczech wyszloby podobnie, tam kredyty tansze
  • Odpowiedz