Wpis z mikrobloga

Jeszcze jeden post odnośnie problemów z internetem.
Sytuacja taka: internet prosto z modemu działa bez zarzutu ale internet z routera (i przez kabel i przez wifi) działa źle, przykłady: po kablu jest niski ping i brak skoków ale są utraty pakietów, wpisując coś u góry przeglądarki strona czasem nie chce się załadować, strona internetowa nieprawidłowo wczytuje grafiki lub wyrzuca brak połączenia podczas gdy internetu nie wyrzuciło. Wifi też się zawiesza często.
Co było sprawdzane: dwa różne routery, różne kable, różne komputery a dodatkowo cały mój sprzęt u znajomego działa bez zarzutu (komputer, router, kable) a ma tego samego dostawce internetu (lokalny). Internet ma 250mb/s, korzystają 2 osoby i nikt nic nie ściąga.
Nie mam pojęcia co jeszcze mogę sprawdzić.
Zdjecie z przykładem jednego z problemów, który występuje dość często, gdzie wpisze w przeglądarce google chrome cokolwiek u góry w wyszukiwarce (żaden adres strony, zwykłe hasło, które chce wyszukać). Problem jest tylko w tym konkretnym mieszkaniu.

#internet #router #wifi #swiatlowod #komputery
Pobierz
źródło: 3131331
  • 11
@Aurezaliusz: Oczywiście, że resetowałem i to wielokrotnie. Co do ustawień routera to nie jestem pewien czy wszystko jest ok bo aż tak się nie znam, jednak te same routery działały w porządku jak sprawdzałem u znajomego (ten sam dostawca).
Znalazłem właśnie na stronie dostawcy takie coś.
Ja mam pakiet podstawowy a nie wifi. Może w tym tkwi problem? też nie chce na siłę dopłacać do czegoś co nic nie zmieni. No
Pobierz
źródło: 414141414141
Raczej pakiet WiFi to jest po prostu ich router dodatkowo. Moim zdaniem dostawca powinien się wypowiedzieć czy twój router jest na ich access liście, bo nie wiem jak oni to maja tam zrobione, ale jeżeli nie maja wbitego u siebie mac’a twojego routera to cię rozłączają. JMDI tak ma, że nowy sprzęt który wspinasz bezpośrednio w modem musisz u nich zarejestrować.
@Rudz1elec: Jeszcze testuje ale tak jakby było lepiej. Po 4h tylko jeden pakiet stracony i strony się wczytują chyba normalnie. Zobaczymy czy to nie kwestia lepszego dnia po prostu.
@Rudz1elec: Znacznie lepiej. Problemu z wczytywaniem stron nie ma już chyba żadnego. Utrata pakietów znacznie się zmniejszyła, choć nadal potrafi stracić z 1 pakiet raz na godzine/dwie więc idealnie nie jest.
Na razie nie mam na co narzekać bo wszystko działa dobrze, nie wiem jak w grach online by to przeszkadzało bo na razie nie gram, ale pamiętam, że jakiekolwiek utraty pakietów bardzo przeszkadzały.
@Rudz1elec: Kiedyś jak się grało w lola to jeden straconych pakiet potrafił grę rozłączyć więc różnie bywa. Na razie nie gram i nie chce mi się tego sprawdzać, ale tragedii nie powinno być.
Dzięki za pomoc.
@kerri: gadasz bzdury bo się nie znasz.
Zapewne kiedy wylatywał Ci ten jeden ping to w tle wylatywały inne pakiety o których nie zdawałeś sobie sprawy.
Gry są tworzone z myślą że czesc pakietów nie dojdzie do serwera bo takie jest założenie pakietów UDP. Gorzej jak wyleci ich znaczna część w krótkim czasie, to wtedy objawia się lagami lub disconnectem.