Wpis z mikrobloga

Apropo "katolickiego zamrodyzmu" który jest często przywoływany jako koronny argument przeciwko konfederosji

W latach 90-10, w okresie kiedy był kult JP2 pamiętam że można było ciepłym moczem olać kościół i żyć po swojemu - wiem bo sam należałem do subkultury która była antykatolicka (konkretniej antyklerykalna - sam na własne oczy widziałem spasionych proboszczów którzy bredzili o "umiarkowaniu w jedzeniu i piciu" oraz byli wręcz otwarcie aroganccy jak próbowałem nawiązać jakąś dyskusję na temat patologii w kościele).

Jak na rzeczy które wtedy robiłem w okresie najcięższego katozamordyzmu to jedyne co mnie spotkało to pogrożenie paluszkiem - a nie jakiś w wjazd katokomando do chaty i przymusowe egzorcyzmy - a takie wrażenie próbuje wytworzyć neuropa

Gdyby Europa była "katolickim/chrześcijańskim zamordyzmem" jak to próbuje się kreślić, to nigdy by nie pozwoliła na postępującą laicyzację - tak jak do dziś ruchy laickie są zwalczane w zarodku w krajach muzułmańskich.

#konfederacja #4konserwy
  • 10
@Phallusimpudicus tak jak nie lubię Konfy, to nie przyklejałbym im łatki katolickich zamordystów.
Nie kojarzę by jakikolwiek hierarcha kościelny jawnie wspierał konfe. To miejsce jest zarezerwowane dla PiS co pokazał dzisiejszy premium wiec wyborczy Zjednoczonej Prawicy prosto z Jasnej Góry i to podczas Mszy xD
kto twierdzi że europa to chrześcijański zamordyzm? borze szumiący jaki chochoł.


@thorgoth: 95% historii Europy (jako zorganizowanych państw) to chrześcijański zamordyzm, z różnym natężeniem w różnych okresach historii - i ten zamordyzm do samego końca (czyli do soboru II) dawał lepsze warunki życia niż wszystko poza granicami europy - po soborze można uznać że katolski zamordyzm przestał obowiązywać - sam kościół wezwał do "dialogu z innymi religiami"
95% historii Europy (jako zorganizowanych państw) to chrześcijański zamordyzm


@Phallusimpudicus: licząc hellade i rzym to bardzo długo i całkiem nieźle Europa funkcjonowała przed chrześcijaństwem więc z tym 95% to się mocno rozpędziłeś.

i ten zamordyzm do samego końca (czyli do soboru II)

Wpływ kościoła na rzeczywistość w europie zaczął się kruszyć w czasie reformacji i renesansu, po rewolucji francuskiej prawodawstwo praktycznie wszystkich europejskich państw stało się świeckie.

Sobór Watykański II to
Powymieniaj co tam jest wypisane i porównaj to z realnym religijnym zamordyzmem. Czekam.


@Phallusimpudicus: Dobra. Skoro chcesz się bawić w analizę słownikową.

zamordyzm
potocznie: stosowanie wobec kogoś brutalnego rygoru
brutalny «agresywny, bezwzględny, nadużywający swojej siły lub przewagi»

No i w zasadzie możesz wybrać dowolny akapit, ale ułatwię Ci zadanie:

"kategoryczny imperatyw obrony Wiary i ziemi ojców, kultury i dziedzictwa narodowego"
Czyli jeżeli jesteś innowiercą to spadaj na drzewo.

"niniejszym zgodnie wyrażamy