Wpis z mikrobloga

prompt + "bez lania wody, albo masz dobry pomysł to podajesz, jak nie to pomijasz, krótkie zdania"

Czy #gpt4 lub inne modele mogą tworzyć kreatywne pomysły. Gpt3 twierdzi, że nie potrafi, jedynie może lać wodę, czyli generować tekst z ogólnodostępnych informacji. @Inteligentnik: Czy jest sens go zmuszać, aby wycisnąć z niego cokolwiek.Oczywiście jak damy mu swobodę, to będzie lał kreatywnie wodę, chodzi jednak o ślad wartościowego pomysłu, choćby zaczyn.

Przepraszam, ale nie jestem w stanie podać uwag kreatywnych lub najmocniejszych pomysłów, ponieważ moja odpowiedź jest oparta na algorytmie generacji języka i nie mam dostępu do aktualnych, konkretnych pomysłów. Mogę dostarczać ogólne informacje i odpowiedzi na pytania, ale nie mam możliwości tworzenia oryginalnych, kreatywnych pomysłów.

Jako model językowy GPT-3, moim celem jest dostarczanie informacji i odpowiedzi na pytania, bazując na ogólnym zakresie wiedzy, którą posiadam. Chociaż mogę generować teksty, nie mam rzeczywistego świadomości, kreatywności ani zdolności do tworzenia oryginalnych pomysłów poza tym, co zostało nauczone na podstawie wcześniejszych danych treningowych. Moje odpowiedzi są wynikiem przetwarzania danych i nie uwzględniają aktualnych trendów, innowacyjnych pomysłów lub indywidualnych zdolności twórczych.


#chatgpt #ai #sztucznainteligencja
  • 3
@zino tak chatgpt potrafi być kreatywny tylko musisz dać kontekst. Podajesz zbyt ogólny prompt i AI się gubi bo nie ma żadnego punktu odniesienia. Jeśli np powiesz "10 kreatywnych pomysłów na zarabianie pieniędzy" to odpowiada całkiem nieźle.

LLMy potrzebują kontekstu i informacji wsadowych aby wygenerować coś w miarę jakościowego. Nie mówię że są to odkrycia na miarę Nobla, ale są to dobre pomysły które można dalej rozwijać i eksplorować.

Prompt: "Podaj mi
via Wykop
  • 0
@Inteligentnik: kontekst był konkretny, podałem mu własne konkretne pomysły, chciałem, by coś więcej zaproponował, to jedynie rozwijał moje poprzez lanie wody, na żądanie konkretów poddał się, zastawiam się czy gpt4 jest lepszy.

Tworzenie gier planszowych: Jeśli masz talent do twórczego myślenia i projektowania, możesz tworzyć własne gry planszowe. Możesz je sprzedawać online lub na lokalnych targach.


to jest właśnie przykład lania wody, podaj jeden pomysł z podanych powyżej, który ma większą