Wpis z mikrobloga

Nie wiem co jest bardziej smutne. To, że ruskie trolle z Sykulskim na czele będą wykorzystywać dzień pamięci ofiar ludobójstwa na Wołyniu do szerzenia rosyjskiej propagandy, czy to ,że Ukraińcy mają totalnie w dupie co odwalili ich przodkowie i nie potrafią nawet przeprosić i pozwolić Polsce na ekshumację. I jeszcze tym zbrodniarzom oddają cześć.

"Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary"

#ukraina #historia #polska #przemyslenia #wolyn #takaprawda
Kopyto96 - Nie wiem co jest bardziej smutne. To, że ruskie trolle z Sykulskim na czel...

źródło: wolyn43

Pobierz
  • 13
czy to ,że Ukraińcy mają totalnie w dupie co odwalili ich przodkowie

@Kopyto96: Nie mają w dupie, jeszcze przed wojną przedstawiciele np. Azowstalu brali udział w uroczystościach upamiętniających Wołyń np. w Warszawie.
Propaganda moskali stara się wmówić, że mają to gdzieś - otóż nie mają. Niestety duża część "zwykłych" ibywateli nie ma wiedzy, jeżeli jednak chcesz, aby w sytuacji w której dzień i noc pracują ptowadząc wojnę/dyplomację/ogarniając logistykę/planując operacje/ itd.itp. mieliby
  • 0
@surlin: A co robią banderowcy przy rządzie Ukrainy? I dlaczego do dziś nie przeprosili i nie pogodzili się z tą historią? Dlaczego nie pozwolili na ekshumację?
@Kopyto96 dokładnie. myślę że ważniejsze od jakiś pomników czy przeprosin jest wymuszenie edukacji szkolnej w tym temacie w samej Ukrainie. co nam po przeprosinach jak nie bede świadome
A co robią banderowcy przy rządzie Ukrainy?


@Kopyto96: Nic. Nacjonaliści mają na Ukrainie jakieś kilka procent poparcia, reszta o Wołyniu wie tyle co typowy Polak o Jedwabnem - że coś tam było, ale to była w sumie wojna i każdy każdego zabijał. Na potwierdzenie znajdź sobie jakąś sondę uliczną gdzie Ukraińców wypytuje się o Wołyń i sprawdź jakie są odpowiedzi.
@nostalgiwolf: Tobie nie chodzi o prawdę. Ty i tobie podobni po prostu nie lubicie Ukrainy wspieracie Rosję i wykorzystujecie Wołyń instrumentalnie.

Zresztą pokonanie Rosji jest ważniejsze niż pamięć o Wołyniu. To jest rzeczywistość.