Wpis z mikrobloga

  • 2
@Szumrzeczny Nie masz kasy więc stwierdzasz ze kupno kompa za 2600 zł to dobry pomysł? Skoro nie masz żadnego kompa to kup poleasingowego za 1000 zł i też wystarczy do podstawowych rzeczy.
  • Odpowiedz
@Szumrzeczny: piszesz, że szukasz pracy i uczysz się IT więc ja nawet bym Ci coś podesłał... używanego lapka nawet.... no ale właśnie nie wyglądasz zbyt poważnie jak chcesz laptopa za tyle pieniędzy. Ja zarabiam w funtach i studiuję i przez 6 lat miałem starego ThinkPada używanego już w momencie kupna, a teraz się wykosztowałem bo potrzebny mi był do studiów (Windows 11, nowy Python, Office itd) a i tak zapłaciłem za
  • Odpowiedz
@Krs90: Skoro i tak muszę żebrać, to mógłbym sobie równie dobrze obrać za cel nawet jakiegoś gamingowego za, nie wiem, 8 tysięcy, po prostu dłużej by się zeszło i tyle, co za różnica ¯\(ツ)/¯
Poza tym wyłącznie "do podstawowych rzeczy" absolutnie mi nie wystarczy
  • Odpowiedz
@LifeReboot: Wiem, straszne że biedak chce mieć coś lepszego w tym życiu, a nie same graty, powinienem w ogóle mieszkać w lepiance i żreć gruz bo zbyt roszczeniowy jestem...

Więc imho to ty chcesz sobie na nim grać....


Tak, pograć na Quadro P1000 albo zintegrowanym UHD 630 xD
No normalnie by mi się w dupie poprzewracało od tej nieokiełznanej mocy
  • Odpowiedz
@Szumrzeczny:

Poza tym wyłącznie "do podstawowych rzeczy" absolutnie mi nie wystarczy.


Nic nie dostaniesz i tak, więc po co dywagować?

bo zbyt roszczeniowy jestem...


W punkt.

No normalnie by mi się w dupie poprzewracało od tej nieokiełznanej mocy


Istotnie, ludziom się w dupach poprzewracało. Zamiast iść do pracy wolą żebrać.
  • Odpowiedz
@mike-mo:

Nic nie dostaniesz i tak, więc po co dywagować?


Może dostanę, może nie, lepsze to niż nie robić nic

Istotnie, ludziom się w dupach poprzewracało. Zamiast iść do pracy wolą żebrać.


Już pisałem, jak wygląda sytuacja, nie będę się powtarzał
Żebram bo nie mam innego wyjścia w tej chwili
  • Odpowiedz
Poza tym wyłącznie "do podstawowych rzeczy" absolutnie mi nie wystarczy


@Szumrzeczny: To co zmierzasz na nim robić że potrzebujesz kompa za 2600 zł?
Do "nauki" wystarczy komp za 1000 zł a granie to nie jest produkt pierwszej potrzeby jak to prezentujesz.
Czym takie żebranie różni się od karynek zbierających na wymarzone wakacje?

Skoro i tak muszę żebrać, to mógłbym sobie równie dobrze obrać za cel nawet jakiegoś gamingowego za, nie wiem,
  • Odpowiedz
@Krs90:

To co zmierzasz na nim robić że potrzebujesz kompa za 2600 zł?


Pisanie intensywnych obliczeniowo programów, modelowanie 3D i może jakieś AutoCADy
Do tego właśnie jest przeznaczony ten laptop, do pracy
  • Odpowiedz
@Szumrzeczny: Tylko że tej pracy jeszcze nie masz tylko zaczynasz się uczyć a wymagania jakbyś miał bolid konstruować za 2 tygodnie. Podstawowy komputer na jakiejś kursy online absolutnie wystarczy na start, a tak naprawdę to powinieneś celować w jakieś używane stacjonarki i tyle.
  • Odpowiedz
@Krs90: Zaczynam? A gdzie ja napisałem, że zaczynam? Moje informatyczne zainteresowania sięgają podstawówki
Zamierzam tworzyć o wiele bardziej zaawansowane rzeczy niż kiedykolwiek wcześniej, jedyną przeszkodą jest moc obliczeniowa, dlatego właśnie zbieram na tego, a nie innego laptopa
  • Odpowiedz
no i uczę się w wolnym czasie, żeby może coś złapać zdalnie w IT


@Szumrzeczny: Tutaj napisałeś że się uczysz, ale skoro nie zaczynasz to masz komputer na którym możesz się uczyć.
Co to za zaawansowane super rzeczy tworzysz, że zwykły komp nie wystarczy? Może fajnie na starcie poszukać pracy a nie wyskakiwać z hobbystyczną robotą. To że się komputerami interesowałeś w podstawówce gówno znaczy, ja też potrafiłem format zrobić i
  • Odpowiedz
@Krs90: Mam niskonapięciowego złoma, który się już rozpada

Co to za zaawansowane super rzeczy tworzysz, że zwykły komp nie wystarczy?


Napisałem, że chciałbym tworzyć, obecny grat jest za słaby do bardziej wymagających obliczeń

Może fajnie na starcie poszukać pracy a nie wyskakiwać z hobbystyczną robotą.


Poruszyłem ten problem wcześniej, przejrzyj wątek

A tak na marginesie, to biedakom żadnego hobby, ambicji, marzeń też już nie wolno mieć? Bo odnoszę wrażenie, że według
  • Odpowiedz
@crazy_wolf: Programowanie w językach C/C++, trochę też Python i SQL, administrowanie systemami linuxowymi i to chyba tyle
Obecnie uczę się Javy, konteneryzacji i narzędzi używanych w tym środowisku
  • Odpowiedz
@crazy_wolf: Nikt się nie odzywa, nawet nie mam możliwości zaprezentowania swoich umiejętności, poza tym i tak ze stresu pewnie opowiadałbym jakieś bzdury, a na technicznej nic bym nie rozwiązał sparaliżowany strachem (,)
Mam Githuba, ale nic tam nie wrzucam, boję się pokazywać swój kod
  • Odpowiedz
@Szumrzeczny: A to błąd. Trzeba wrzucać, tam nikt nie ocenia, i nie będzie specjalnie Ciebie tam szukał, żeby Ci dogryźć przecież. Do mnie firmy czasami tylko piszą, tylko dlatego bo coś tam udostępniam. Nawet dosłownie kilku KB kod kiedyś spowodował propozycję pracy dla jakiejś firemki z USA (akurat im problem rozwiązywał). Tak, że warto próbować.
  • Odpowiedz
@crazy_wolf: A ja słyszałem, że w większości przypadków HRy rekrutują i tam nikt na to nie patrzy, bo rekruterzy się na tym nie znają
Znajomy kuzyna, który robi w Javie, mówił mi że trzeba niestety kłamać w CV i ściemniać na rozmowie, on na przykład się dostał tylko dlatego, że wpisał sobie, że ma status studenta, a nie był nim już od kilku miesięcy xD
Jak się można łatwo domyślić, autystyk
  • Odpowiedz