Wpis z mikrobloga

#triathlon #kolarstwo #szosa #rower Czy ktoś miał problem z bolącym karkiem podczas jazdy? Mam kierownicę czasową DEDA FASTBLACK 2 Carbon, ustawiony idealnie z siodłem, a jednak po czasie pojawia się dyskomfort w karku. Na baranku nie miałem takich problemów, mostek wymieniłem na krótki i dalej to samo :(

PS, zwrócić już kierownicy nie mogę, bo użyłem jej, ale może ktoś by chciał ją przygarnąć
  • 8
@morello91: Po pierwsze fitting, po drugie musisz pojeździć 20h+ spokojnie, żeby czworoboczny się przyzwyczaił do rozciągnięcia i wzmożonej pracy. Sam z początku na TT mnie naku*wiała szyja, obecnie jest dużo lepiej jednak dalej odczuwam, głównie lewą stronę na wysokości grzebienia łopatki
@morello91: mam to samo ale gdy lecę aero (czyli chowam głowę między ramionami).
1. masz zbyt agresywną pozycję na twoje możliwości
2. masz zbyt mało km w pozycji czasowej
3. masz słabe mięśnie brzucha + pleców + karku

nie kombinuj z jakimiś kierownicami i innymi bajerami bo szkoda czasu i kasy, podrzuć jakieś foto może da się szybko coś skorygować. Wzmocnienie mięśni zajmie chwile.

PS
90% treningów robi się w normalnej
@morello91: Jak jeździsz to patrzysz ciągle przed siebie? Tak, że widzisz w miarę daleko gdzie jedziesz. Mam nowy rower od 1 kwietnia i bardziej sensowną pozycję. Generalnie szyja dalej mnie boli, ale coraz mniej. Trochę czasu trzeba na adaptacje, tylko nie możesz ciągle przed siebie mocno patrzeć, bo zawsze będzie boleć xd. Do tego waga kasku też ma znaczenie i trochę porozciągać się też warto.