Wpis z mikrobloga

Chciałem prosić o wskazówki w ramach tagu #chorwacja Szukam celu dla swojej, pierwszej wizyty w Chorwacji w grupie 7 osób (w tym 3 dzieci 12/12/15). Podpowiedzcie proszę, która lokalizacja będzie najlepsza pod względem leniwego odpoczynku i oczywiście kosztów noclegów. Może macie sprawdzone miejscówki, w dobrej cenie? Z góry dziękuję za podpowiedzi.
  • 12
  • Odpowiedz
@bronx: od siebie polecę Orebić

+ małe miasteczko, dosyć spokojne (dla mnie na plus)
+ masz możliwość wynajęcia hotelu z pełnym wyżywieniem, w tej miejscowości jest kilka hoteli z tzw. all inclusive (tak to sobie nazywają, ale w Chorwacji to raczej pełne wyżywienie z napojami bezalkoholowymi i deserami), np. Aminess Grand Azur Hotel - byłem w tym hotelu 3 razy, polecam mocno!
+ stosunkowo mało ludzi względem Makarskiej lub Splitu
+
  • Odpowiedz
@bronx: Od 15 lat jeżdżę ze znajomymi oraz rodziną na wyspę Krk do miejscowości Baśka (https://goo.gl/maps/hDVyirxV5Usjz8P6A), z Trójmiasta lub Warszawy, podróż około 15/16 godzin. Polecam z całego serca, widoki zapierające dech w piersiach, kilka atrakcji do zwiedzenia (kościół nad całą wioską, zjezdzalnie na kempingu do wody, skałki, góry, jachty, baseny, banany za motorówką czy spadochrony, platformy do skakania nad brzegiem, dmuchańce, mnóstwo restauracji), jedyny minus mało klubów, prawie wcale może
  • Odpowiedz
  • 0
@kas7taNpl: Dziękuję. Z pewnością uwzględnię. Akurat o nocne rozrywki mi nie chodzi z uwagi na dzieci, których nie damy rady zostawić :)
  • Odpowiedz
@midget: w Makarskiej byłem 13 lat temu, może coś się zmieniło na gorsze ;) A przede wszystkim zależy od osobistych preferencji. Np. kas7taNpl chwalił Orebić, dla mnie był taki sobie, dla znajomych z kolei beznadziejny. Chociaż sam pówłysep Peljesac super. Ale teraz jakbym jechał do nie do samej Makarskiej, tylko właśnie do wioski obok. Najmniej podobała mi się Istria.
Cholera, się rozmarzyłem przez was ;) Kiedyś jeszcze odwiedzę Chorwację :)
  • Odpowiedz
@bronx każda będzie dobra, ja polecam wyspę i miasto Pag i okolice, dobra baza do plażowania codziennie gdzie indziej, cenowo niezła gastronomia, mniejszy tłok niż w takiej Makarskiej.
  • Odpowiedz
@bronx Jak chcesz (względnie) tanio i leniwie, to Dalmacja Południowa, a więc jeszcze bardziej na Południe od Makarskiej Riviery. I nie słuchaj tych wyżej, którzy polecają Makarską Rivierę, bo to jest przeciwieństwo "w miarę tanio" xD
  • Odpowiedz