Wpis z mikrobloga

Posrednicy?

Niech giną.

Ostatnio do mnie dzwonił, bo sprzedaje mieszkanie.
Mówił że szuka dla klienta i to mu pasuje niby, taaaaa....

Ale bez podpisanej umowy ze mną mu nie pokaże.

Pytam czy podpisał umowę z klientem.

Podpisał.

Pytam czy weźmie prowizje ode mnie i od klienta?

No jasne że tak.

Pytam czy nie uważa że robi swojego klienta w #!$%@? skoro zawęża grono mieszkań do tych z którymi ma podpisaną umowę? I czy klient będzie zadowolony z tego że nienależycie przykłada się do swojej pracy, skoro zlecono mu znalezienie mieszkania?

Ekhm, no wie Pan, każdy chce zarobić, poza tym to jest ogrom pracy, bla bla bla.

Jeszcze raz, stanowczo:

Niech giną!

#nieruchomosci
  • 12
@razor172: ciekawy jestem czy jak podasz dane z dupy to będziesz podlegac pod 286kk skoro gość nie reprezentuje twojego interesu, dowodu nosić nie musisz. A któryś sąsiad zawsze powinien mieć numer do właściciela.
@apaczacz: Ci pośrednicy to taki sam wałek jak garnki, mlm i fotowoltaika, #!$%@? oszuści i krętacze. Gościu sobie zażyczył 1.5k prowizji i ode mnie i od właścicielki mieszkania. Od niej ponieważ wystawił ogłoszenie na olx i odebrał telefon, ode mnie za to że znalazłem to ogłoszenie na olx, no patologia
@Reanef: Nie wiem jak to wygląda więc wolałem nic nie podawać. Swoją droga współczuję sprzedającemu jak gość takie wałki próbuje robić przez co ludzie nie oglądają mieszkania. Wcześniej ze 3 razy do mnie dzwonili czy chcę oglądać i ani razu nie wspomnieli o podpisaniu jakiejkolwiek umowy.
@razor172: "on chce umowę pośrednictwa podpisywać przed oglądniecie mieszkania."

Zawsze tak jest, to standardowa praktyka. Mają tak ułożone umowy, że potem jak kupisz dane mieszkanie bez udziału pośrednika to sprawdzają w księgach wieczystych i zgłaszają się do Ciebie po karę umowną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@apaczacz popieram. Miałem tak samo jak szukałem działki. Jeździłem po całym mieście w poszukiwaniu swojego miejsca na tym łez padole i któregoś dnia uległem i podpisałem taką umowę. Działki tej nie kupiłem, ale nie o tym. Powiedziałem pośrednikowi czego szukam i jak coś znajdzie to niech daje znać. Ofc nigdy nie zadzwonił. Takich to pośredników mamy. Od wrzucania fotki na otodom i odbierania telefonu.