Wpis z mikrobloga

#freenow #uber #taxi #bolt #pytanie #pytaniedoeksperta

W moim mieście od roku dopiero na mocno rozkręciły się te sieci taxi, wcześniej z tego nie korzystałem a Uber był tylko jeden na całe miasto 200k mieszkańców.
Ostatnio musiałem porobić trochę przy swoim aucie i uziemilo mi go na 2 tygodnie. Ciągle coś wychodziło, brak części, nie ważne. Dojazd do pracy mam skrajnie #!$%@?, albo 3 przesiadki komunikacją miejską (i tracić 2h w jedną stronę), albo taxi. Jest w tym mieście kilka korporacji, dwie mają aplikację gdzie przy płatności online jest stała cena która nie zmienia się po dojechaniu na miejsce. Coś jak Bolt, wiem za ile przyjedzie taxi, jaką trasą pojedzie, i ile zapłacę. Korzystałem z usług jednej z nich.
Po rejestracji Bolt i Freenow dostałem jakieś zniżki typu 50% albo 10zl. Fajnie. Zaczynam i kończę pracę nie w godzinach szczytu i ceny w tych aplikacjach były praktycznie takie same co w aplikacji lokalnej korporacji a czasem nawet trochę wyższe. Ale miałem zniżkę więc jeździłem Boltem i Freenow do czasu aż zniżki się skończyły...
Pewnego razu nie miałem już zniżek a musiałem wyjść wcześniej z pracy, trafiłem na godziny szczytu czyli okolice 17-18
Na Freenow cena za przejazd na trasie do domu to było 34zł Freenow, Bolt 29zl, Uber 31zł
Odpaliłem więc aplikacje lokalnej korporacji i pokazało cenę 19.50zł Za tyle też dojechałem, byłem skłonny zapłacić więcej bo bardzo mi się spieszyło ale wpsomniane aplikacje pokazywały czas odbioru do 25min natomiast lokalna korpo 10min. Wyrobili się w czasie i zapłaciłem tyle ile miałem zapłacić. Nie podaje nazwy ni miasta bo nie chodzi tu o reklamę. Jeżdżą tam głównie młodzi kierowcy, brak januszy jakich znamy z taxi, brak Ukraińców i innych dzikich narodowości.
Zastanawiam się jaki jest fenomen tych korporacji, dla czego ludzie płacą drożej i narzekają na obsługę (kierowców) Miasto nie jest super wielkie ale na nasze warunki jest średnie. Przecież ja tu widzę same minusy, osobiście do kierowców nie mailem nic, zwykle z Freenow, Uber i Bolt to byli mili Ukraińcy, tylko raz się zdarzyło że gość nie znał kompletnie miasta, ale to kompletnie i nie radził sobie nawet gdy kierowało go google mapas. Ale już pomijam ten fakt i nie daje za to minusa. Może zaczynał.
Wytłumaczcie mi info tu chodzi, jeśli jakimś cudem ktoś wytrwał do końca.
kikiton - #freenow #uber #taxi #bolt #pytanie #pytaniedoeksperta

W moim mieście od r...

źródło: 1000_F_224137628_mqAYebfvan8pBCXOJx0dXpYsmIBz5ZXh

Pobierz
  • 2