Wpis z mikrobloga

@magnat32: skierowanie na badanie refundowane przez NFZ może wystawić tylko lekarz przyjmujący na NFZ
rezonans na pewno wszędzie wykonasz bez skierowania ew. na badanie z kontrastem mogą chcieć
na tomografie mogą ale teoretycznie nie muszą chociaż trochę pracowni chce skierowanie szczególnie tez jak ma być z kontrastem
notabene to po co zaraz MRI albo TK?
nie łatwiej zrobić USG prostsze i dużo tańsze, a jak chcesz na NFZ to lekarz POZ
  • 0
@paakcer usg nie daje calego obrazu jamy brzusznej

robia u mnie tylko z kontrastem i musze miec skierowanie nawet jak prywatnie ide , a dostac sie do jakiegos gastrologa neurologa graniczy z cudem a widzialem strony gdzie placi sie 100 i mam to co chce pytanie czy ktos korzystal i jest to legitne
  • 0
@paakcer robilem , i gosc od usg mowil, zeby to uzupelnic kolonoskopia i gastrologia - ale termin mam dopiero po nowym roku, prywatnie terminy sa na grudzien a tomograf i rezonans mam od reki za 2 tyg + miecha czekania na wyniki wiec bede wiedzial co sie odwala i czy musze isc na kolono i gastro czy nie
myśle że jak zlecił endoskopowe badania to endoskopowe, chyba wiedział co zleca badania endoskopowe nie tylko pokazują co jest w środku ale w razie potrzeby pobiera się wycinek, a TK MRI tylko ewentualnie to pokaże nic więcej jak coś będzie potrzeba pobrać wycinek to i tak endoskopia więc nie widze sensu złaszcza że robisz to prywatnie kilka tysi Ci pęknie na ta diagnostyke całą
  • 0
@paakcer sa to badania inwazyjne a moge miec nie inwazyjne ktory pokaze taki sam obraz jak endoskopia i jak bedzie trzeba cos wyciac to wtedy pojde, co nie zmienia faktu ze dla swojego swietego spokoju chce wiedziec co sie tam dzieje a nie za pol roku tylko np za miecha