Wpis z mikrobloga

Czołem, piszę z prośbą o poradę motoryzacyjną. Szukam rodzinnego auta (w życiu pojawiły nam się dwa kaszojady), które zastąpi moją wysłużoną Kię Ceed. Przymierzałem auta z różnych segmentów i najbardziej odpowiada mi #skoda #superb 3 generacji. Na zakupie aut się nie znam i po lekturze wszystkich mrocznych opowieści o kupnie od handlarzy czy nawet osób prywatnych stwierdziłem, że wybiorę opcję (chyba) bezpieczną - zakup używki od dealera, z gwarancją. Gwarancja niby tylko 12 miesięcy, ale zawsze coś. Oglądałem niedawno taką Skodę z mojego miasta: https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-superb-active-1-4-tsi-150-km-ID6EuXe7.html

Niby spoko, ale jednak to golas (w sumie brakuje mi tylko czujników parkowania z przodu/kamery, no i fajnie byłoby mieć jednak ledy do jazdy dziennej). Szukając innych ofert znalazłem to: https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-superb-1-5-150km-polski-salon-lifting-fv23-ID6FChSR.html
10 tysięcy różnicy i nieco wyższy przebieg, ale: auto młodsze, poliftowe i z wyższą wersja wyposażenia.

Podskórnie czuję, że więcej sensu ma dopłata 10 tysięcy do młodszego i lepiej wyposażonego auta. Co byście zrobili na moim miejscu? Brali golasa z Wrocławia, jechali do Zabrza czy może w ogóle porzucili pomysł zakupu od oficjalnego dealera i poszukali oferty od prywatnego sprzedawcy? Warto szukać fachowca od sprawdzania aut bezpośrednio od dealera? Niby sprawdzone... Będę wdzięczny za rady ʕʔ

#motoryzacja #samochody
  • 9
  • Odpowiedz
@ksylometazolina: zawsze trzeba sprawdzić, dealer taki sam handlarz jak każdy inny, wiem bo sam zostawiałem auta w rozliczeniu i wiem jak potrafią czarować. Od siebie powiem że użytkowałem superb dosyć krótko wersję po fl i to fajne auto i dopracowanie raczej nie problematyczne jak jest bez dcc i 4X4. Według mnie dosyć ważne jest czy ktoś wymieniał olej cześciej niż zaleca producent, bo te roczniki latają już na LL i wymianiać
  • Odpowiedz
@ksylometazolina: to jest jakiś żart? od prywatnej osoby auto będzie jak od dealera albo nawet i lepsze bo taniej. Szukaj z filtrem pochodzenie: Polska i tyle
A wersje sobie wybierz na jaką cie stać. Stare czy młodsze będzie kosztowało cie i tak tyle samo przy użytkowaniu bo to nie jest tak że ktoś świeżym autem traci 10k na rok a ty prawie nic. Koszty zależą w większości od wypasu i segmentu
  • Odpowiedz
@Panicz888 dzięki, coś mi nazwa mówi - zaraz sprawdzę. Kombi byłoby optymalne, ale sedan też się nada - bagażnik prawie tak samo przepastny.

@mariusz_and fakt, to najdroższe auto jakie kupię, bez sensu oszczędzać na profesjonalnej pomocy.

@dzem_z_rzodkiewki nie, to nie żart. Założyłem, ze od dealera będzie pewniej, ale skoro będę korzystał z pomocy profesjonalisty to nie będę sie ograniczać do dealerów. No i u tego dealera nie ma pewnie mozliwosci negocjacji ceny,
  • Odpowiedz
@ksylometazolina: miałem 1.5 w octavii radził sobie, jeżeli weźmiesz manual to był jakiś problem z "kangurowaniem" na pierwszym biegu, temat dosyć szeroko komentowany jak wpiszesz w google to wyskoczy, w każdy razie ja u siebie tego nie zauważyłem.
  • Odpowiedz
@modzelem: to jest krowa która z tym silnikiem i w bieda wersji waży 1400kg. To tyle co opel astra :) Dopóki nie jedziesz w 5 osób i bagaż to silnik wystarcza do pomykania na tempomacie
Jak ktoś leci na limicie $$$ to to bedzie dobry wybór bo mało osób decyduje sie na tak słaby silnik do Superba
  • Odpowiedz