Wpis z mikrobloga

Hej!
W ten piękny poniedziałek pragnę przypomnieć że #konfederacja Jest partią która wspiera wolny rynek. Ale jak się wgłębimy w tą ich wersje wolnego rynku to uświadomić sobie można że takie dzikie rozregulowanie rynku sprzyjać będzie nie malutkim - ale właśnie tym największym graczom którzy nie zawsze grają czysto.

skracając - ich wersja ekonomi jest prooligarchiczna.

Te cale pieprzenie chcącemu nie dzieje się krzywda i promowanie dzikiego kapitalizmu w połączeniu z nienawiścią do demokracji i ciepłym wyrażaniu się o autorytarnych a nawet totalitarnych rządach czysto wskazuje że romans z PiS jest nieunikniony.

Wiara że Konfederacja obniży podatki, uprości system i pchnie zwykłego Janusza w kierunku bogactwa jest.. no chciał bym żeby tak było.

Naturalnie nie chce nikogo przekonać do głosowania na PO czy coś innego, ale proszę rozważyć czy głos na Konfederacje jest tym co nam pomoże. Bo ekonomia nie działa na "chłopski rozum". Są kraje z niskimi podatkami ale biedne. Ekonomie umacniają technologie i inwestycje. Podatki też są ważne ale to tylko koszt a porównując z innymi krajami koszt pracy nadal jest atrakcyjny w Polsce.

Już nie wspomnie o pokaźnej ilości szurów, antyszczepów, nazizstów, rusofobów i narodowców którzy tylko czekają żeby zrobić burdel.

#ciekawostki #polska #bekazpisu #polityka
  • 6
  • Odpowiedz
@mleko3-2procent: Pomijając kwestię Konfederacji, to chciałbym zauważyć że to regulacje sprzyjają największym firmom oraz korporacjom, ponieważ te wielkie firmy posiadają ogromne środki i zasoby aby zatrudnić armię prawników i doradców podatkowych, którzy pomagają omijać skomplikowane prawo. Ewentualnie mogą lobbować za konkretnymi ustawami które "wykoszą" konkurencję z rynku.

Innymi słowy: proste prawo i równe zasady są korzystne dla wszystkich, podczas gdy regulacjonizm i biurokracja jest na rękę tylko tym największym graczom.
  • Odpowiedz
W rzeczywistości wszystko zależy od rodzaju regulacji.


@mleko3-2procent: mmmm wchodzenie w dupę korporacjom i argumentowanie swoich racji "chłopskim rozumem"

Mniej więcej ten sam poziom co konfederata nazywający wszystko co jest nie po jego myśli "lewackim" xD
  • Odpowiedz
@malinq: tak jak pisałem zależy od branży, rodzaju regulacji, celu takowej regulacji. To nie takie proste. Takie regulowanie często ułatwia nam życie, chroni środowisko i prawa konsumenta. Acz naturalnie nie zawsze.

Więc 'zmniejszanie regulacji' wcale nie musi być pozytywne. Więcej kontretow zamiast populistycznych haselek by się przydało.
  • Odpowiedz
Więcej kontretow zamiast populistycznych haselek by się przydało.

tak jak pisałem zależy od branży, rodzaju regulacji, celu takowej regulacji. To nie takie proste.


@mleko3-2procent: no to czekam na te konkrety, bez bajdurzenia o chłopskim rozumie

  • Odpowiedz