Wpis z mikrobloga

Pytanie do praktyków/realizatorów montażu PV - montaż paneli dolne przez otwory w ramie panelu, zamiast "dociskanie" PUF/BUFami.
Za/przeciw? (oprócz faktu "wrzucania" od spodu tych śrubek, i konieczności ich kręcenia kluczem w takiej średnio wygodnej płaszczyśnie, zamiast imbusem od góry)

Panele normalne (~1x1.8m), mają przygotowane otwory na śruby M8 w ramie z tyłu, producent dopuszcza taki montaż (wręcz nazywa to "mounting slots").

#fotowoltaika #budujzwykopem #panelesloneczne #pv
hrumque - Pytanie do praktyków/realizatorów montażu PV - montaż paneli dolne przez ot...

źródło: QCELLS-Q-Peak-Duo-ML-G9-X-Solar-Module-Series-PLANNING-6

Pobierz
  • 9
  • 0
Przeciw - bardzo wydłużony czas realizacji.

@testerwykop: realizację sam robię, w zasadzie jest już zrealizowana - na BUF/PUFach ... ale przyszło co do czego, to się okazało że powierzchnia z paneli ma być też daszkiem.

No niby proste - są uszczelki gumowe "jodełka" T22 do carportów itp wciskane między panele... Ale nie - w PUFa nie wchodzi - trzeba wycinać dużo uszczelki by weszło... No niby ok - kawałek jodełki wycięty
hrumque - > Przeciw - bardzo wydłużony czas realizacji.
@testerwykop: realizację sam ...

źródło: 40caaceb4f4e9b462cc98ea1e47d

Pobierz
via Android
  • 0
@wypokowy_expert masz panel pv z góry, 3cm profilu C z otworem na srube, i belkę Alu pod tym profilem. w belce wsuwka z gwintem. musisz klucz wsadzić w profil, między belkę a biały spod panelu pv
@hrumque: miałem kiedyś podobną rozkminę, ale cała koncepcja się zmieniła i zrobiłem normalnie. Pamiętam, że wtedy zamierzalem montować na profilach cwp (lub podobnych, koniecznie w ocynku ogniowym). musiałbyś sprawdzić czy fasolki powtarzają się co rozstaw otworów w panelu oraz jak blisko siebie mogą być 2, aby trafiały w fasolki.
  • 0
@bdg-bro: ja i tak montuje do profilów alu typu "szyna z wsuwkami" - po pierwsze "bo już mam", a po drugie - by dało się to ładnie ustawić/przestawić/dosunąć itp, poza tym wyregulować regulowanymi mocowaniami do zastananej konstrukcji tarasu. Sam profil CWP to dobry pomysł gdybym kład to na coś idealnie prostego i "od linijki" mógł zaplanować zwymiarować...