Wpis z mikrobloga

#kawa
Siemanko, szukam jak najmniej drażniącej kawy która będzie jak najmniej kwaśna. Która kawa z tych dwóch będzie lepsza? Idee Kaffe classic cafe crema czy astra espresso? A może jest coś lepszego do kwoty 50zl za 1kg?
  • 15
@rybak17: no ja to dokładnie rozumiem ze za dobrą kawę trzeba sporo zapłacić ale ja nie oczekuje kaw z najwyższej półki tylko chciałem sie dowiedzieć która kawa będzie jak najmniej kwaśna do tej kwoty i którą będzie sie dało wypic bez krzywienia sie
@Trauma_Teddy: Wiem ze zaraz zostanę zjedzony ale zwykle zalewam po prostu swiezo zmieloną kawe wrzątkiem xD, nie mam ekspresu ani zadnego urządzenia do parzenia. A jak parzyć zeby uzyskac jak najmniejszą kwasowość?
@Kruszetopy:

A jak parzyć zeby uzyskac jak najmniejszą kwasowość?

Krócej, bo ją przeparzasz. Kup sobie chociaż french pressa, kosztuje to 15 zeta w Auchan, a znacząco podnosi jakość pitej kawy. Nie potrzebujesz żadnych filtrów, uszczelek czy konserwacji. Wsypujesz kawę, zalewasz, czekasz półtorej minuty, delikatnie przesuwasz tłok w dół i przelewasz do szklanki. Zdrowsze i smaczniejsze, a przy okazji tanie.

W sumie to najpierw bym zaczął od zmiany metody parzenia, a potem
nie znam każdego ale jakiej pomocy oczekujesz? W tych czasach, przy tej inflacji nie kupisz kg dobrej kawy za 50zł.


@rybak17: pozwolę się nie zgodzić , mamy wiele kaw na rynku i wiele dobrych kaw w okolicach 40-57 pln
@Kruszetopy: Idee jest faktycznie nie kwaśna, ale jak dla mnie jest bez smaku. Polecam jakas mieszankę arabika z robusta w proporcjach 60/40. Gimoka Supremo, albo Lavazza Crema e aroma, to te ktore znam i polecam...ja za 1kg ziaren place jakies €10-12, więc akurat w Twoim budżecie. Ale fakt, że parzenie "po turecku" to słaba opcja, więc jakiś ekspresik by się przydał.