Wpis z mikrobloga

@Wakacje_na_Trisolaris wy tak na stałe? Z własnej woli?

Jedyne co mogę powiedzieć to to, że w tramwajach śmierdzi, nie ma zbyt wielu atrakcji w mieście, a przez większą część roku jest pochmurno i deszcz. Zimą #!$%@?.

Jedynie jest dużo przyrody naokoło jak ktoś lubi, blisko nad morze i nie tak daleko w góry. Berlin rzut beretem. Poza tym jest w miarę bezpiecznie i nocą w mieście raczej nic wam nie grozi, ale
  • Odpowiedz
@Wakacje_na_Trisolaris do paprykarza mi daleko ale narzeczona ze Szczecina więc się wypowiem. Park Kasprowicza,jasne błonie,wały chrobrego,lasztownia fajne miejsca. Z gastro polecę Izakaya, Alternatywnie, Hospuda, Ziemniak i Spółka , Kęs. Autem współczuję jeździć, tam same czubki i nikt nie umie jeździć po tych rondach. poważnie wszyscy tylko prawym pasem. Trzymaj się tam mordo, ah i jak coś to jesteś za pogonią ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Wakacje_na_Trisolaris nie przejmuj się jeśli w prognozie pogody zobaczysz, że będzie burza- na 90% nie będzie. Jeśli chodzi o pogodę to można wierzyć tylko Mirko. Unikaj Stolszyna i Skolwina. Pamiętaj, że prawobrzeże to nie Szczecin, ale głośno tego nie mów jeśli nie wiesz, czy rozmówca przypadkiem nie jest z prawego brzegu. Te rowery to Wasze? jak tak to warto z nich korzystać w mieście, ale tutaj uwaga: ścieżki rowerowe pojawiają się i
  • Odpowiedz
@Dominek np. znane w całej Polsce kluby, do których przyjeżdżają dziesiątki muzyków wszelakich gatunków żeby koncertować. Poza tym może trzy, cztery są godne uwagi, ale wszędzie wszystko na jedno kopyto. Pod tym względem jest bieda. Dodatkowo Stare Miasto to porażka. Oferta gastro trochę mało urozmaicona. Czasem coś wybije się poza schemat. Rzadko kiedy organizowane są naprawdę duże i poważne imprezy, na szczęście powoli coś się zmienia (np. Męskie Granie). Co do inwestycji
  • Odpowiedz
@Kamokamo mogę się zgodzić, że stare miasto to minus Szczecina, ale to ma swoje uwarunkowania, także historyczne, nie zgodzę się jednak, że nie ma tu zbyty wielu atrakcji, szczególnie latem. Oczywiście, jeszcze nie możemy równać się z Wrocławiem, czy Poznaniem, ale z każdym rokiem jest coraz lepiej.
  • Odpowiedz
@Kamokamo za to mamy świetną filharmonię z bogatym repertuarem, kilka teatrów ze spektaklami bardzo zróżnicowanymi gatunkowo, rzut beretem do Berlina na światowe gwiazdy. Jeśli kuchnię syryjską (Aramia), ukraińską (Ukraineczka, Lwów), indyjską (Bollywood, Kathmandu), czeską (hospudka), gruzińską (chinkalnia, imereti) owoce morza (zakotwiczony, paprykarz, shrimp house), masę burgerowni, pizzeri, knajp z polskim jedzeniem, knajp z sushi i ramenem Ty nazywasz małym urozmaiceniem, to ja nie mam pytań
  • Odpowiedz
@Dorciqch oto to. Dodaj do tego jeszcze teatr letni, który w sezonie ma bogatą ofertę kulturalną, ogrody śródmieście także się nieźle rozwijają, hala odra, dla fanów muzyki elektronicznej, wyspa grodzka, a to tylko najbardziej znane atrakcje, więc pisanie, że "TU TYLKO ŚMIERDZĄCE TRAMWAJE I MAŁO ATRAKCJI" jest oznakiem dyletanctwa
  • Odpowiedz
@pepek84: calkowicie sie nie zgadzam. W Gdyni miewalem trzy kontrole w tygodniu, ale Szczecin to przy niej wild wild west - jak raz mnie dupneli na dwa-trzy lata to byl sukces. Pare kola do przodu, a juz ladnych parę lat czlowiek jezdzi po tym padole. Warto oczywiscie miec sianko od razu przy sobie, nie wien ile teraz za taka przyjemnosc, bo ostatnie dwa razy sie sliznalem. No ale to trzeba miec
  • Odpowiedz
@extraordinary_seaman ej ziom, ale bilety to Ty kupuj, a nie okradasz nas wszystkich ( ͡° ʖ̯ ͡°) i tak mamy tanią komunikację miejską w porównaniu do np. tak uwielbianego Poznania i Wrocławia (a nasze tramwaje się tak często nie wykolejają)
@Wakacje_na_Trisolaris jeszcze mi się przypomniało: zainstaluj sobie skycash, w tej apce możesz kupić bilety komunikacji miejskiej, ale też zapłacić za parkowanie (mamy #!$%@? strefy)
  • Odpowiedz