Wpis z mikrobloga

@Wakacje_na_Trisolaris trafiasz w okresie kumulacji remontów i brzebudow dróg wiec po pierwsze - ciężko jeździć samochodem, po drugie - trasy autobusów i tramwajów zmieniaja się regularnie. Trzeba zawsze sprawdzać czy nadal jedzie tam gdzie zakładamy ze jedzie…
  • Odpowiedz
@Wakacje_na_Trisolaris jeśli się tu przeprowadzacie to przykra sprawa, bo Szczecin to miasto bez korków, tłumów i perspektyw. Jak już wyżej napisano pogoda to porażka, wiecznie ciemno, okropna wilgoć, a przede wszystkim na ogół na#$#@ia wiatr. Życie nocne tu nie istnieje w porównaniu choćby do Poznania. Kiedyś był taki pej na FB "gdzie nie bywać, kogo nie znać". Szczecin powinien być na samej górze listy. Poza tym niestety ludzie są tu wiecznie niezadowoleni,
  • Odpowiedz
@Wakacje_na_Trisolaris natomiast żeby być uczciwym to jeśli lubicie jazdę na rowerze to wokół jest mnóstwo ładnych terenów, także po niemieckiej stronie. Jest tu nawet ładnie, chociaż małomiasteczkowo. Całkiem blisko nad morze, jeśli ktoś jest bywalcem. Zieleni miejskiej jest tak średnio (przy Opolu wręcz mało), za to wokół pełno lasów. To nie jest duże miasto, więc wszędzie jest blisko. Więcej zalet związanych z mieszkaniem tutaj nie jestem w stanie znaleźć.
  • Odpowiedz
@peoplearestrange mieszkając kilka lat nie miałem problemu, żeby znaleźć mnóstwo znajomych, a ludzie na ulicach ogólnie też są naprawdę otwarci i życzliwi. Szczególnie jak sobie ich porównasz z tymi w Szczecinie.
  • Odpowiedz
@Dorciqch wiem wiem, to ostatni element zeby powrocic do przykladnego spoleczenstwa po tym jak zaczalem trzezwiec te blisko piec lat temu, ale nie moge go przeskoczyc. Za duzo ambarasu z tym wszystkim, jakies godziny, dystanse, odliczone sumy, biletomaty. Dla mnie to za wiele.

@RycerzSzaregoMelanzu no wlasnie nigdy nie bylem w stanie dostrzec tu elementu zlodziejstwa, ale zawsze prezentowalem sposob myslenia raczej z tych prymitywniejszych
  • Odpowiedz
@extraordinary_seaman apke skycash albo moBILET sobie ściągnij, doladowuj na bieżąco i tam kupuj bilety. Bilet od razu Ci pokaże, do której godziny jest ważny, później po prostu znika. Powodzenia w byciu trzeźwym!
  • Odpowiedz
@RycerzSzaregoMelanzu Mireczku, ja tu mieszkam od półtora roku (na szczęście jeszcze rok i mnie tu nie będzie). I nie chodzi o sam obszar, bo w ramach tego jest też jezioro Dąbie, które ma 54 km2 (czwarte co do wielkości w Polsce), więc trochę taka oszukana ta powierzchnia. To miasto nie jest duże bo realnie zabudowań jest tu mniej o połowę niż w Krakowie czy Wrocławiu i z jednego końca na drugi też
  • Odpowiedz
@RycerzSzaregoMelanzu dlatego na upartego Szczecin można zejść pieszo. Z centrum na Krzekowo (też koniec miasta) jest bodaj 8km. To naprawdę jest miasto kompaktowe jak Katowice czy Poznań. Nie ciągnie się jak Kraków i Wrocław.
  • Odpowiedz
@Wakacje_na_Trisolaris i jeszcze jedna rzecz. Nie wiem skąd się przenosicie, ale mam nadzieję, że nie z Warszawy, Krakowa, Wrocławia albo Poznania. Jeśli tak i będziecie chcieli jakieś dobre gastro to się srogo rozczarujecie, bo przy wyżej wspomnianych, pod tym względem, gastronomia prezentuje się jak w miejscowości powiatowej i wybór jest w zasadzie żaden (dobre lokale naprawdę zliczysz na palcach jednej ręki). Tak że miłego mieszkania w tej wiosce z tramwajami. Bardzo się
  • Odpowiedz
@Dominek #smiechlem na Twój komentarz. W Szczecinie to tylko wyspa Grodzka i Ogrody (2 beach bary). We Wrocławiu jest 20 beach barów. Czyli jak będziesz chodził w sobotę i niedzielę za każdym razem do innego to Ci się miejscówka przez 2,5 miesiąca nie powtórzy. I Wy nigdy nie będziecie się równać z Poznaniem ani tym bardziej z Wrocławiem, bo tu nic się nie rozwinie ani nic nie powstanie. Wszystkie poważne inwestycje (vide
  • Odpowiedz
@majk2137 Jprld przystań się już spuszczać nad pozostałymi miastami xd, przecież nikt nie piszę, że Szczecin to jakaś stolica muzyki elektronicznej, w której jest wiele pubów, dyskotek, zdecydowanie przewyższająca WROCŁAW, A KRAKÓW nie ma się do czego równać.

Napisałem tylko o rzeczach, które są, a ty mi wyskakujesz znowu z komentarzem, żebym cię nie rozmieszal, bo KURŁAAA WE WROCŁAWIU JEST 10000 BEACH BARÓW xddd

I Wy nigdy nie będziecie się równać z
  • Odpowiedz
@Dominek po prostu lepiej, żeby Mirek wiedział, że w Szczecinie nic dobrego go nie spotka. Tego, że tu nic nie powstanie nie napisałem (wiadomo, że jakiś magazyn to się wybuduje xD), a inna sprawa, że jeśli już coś tu się będzie rozwijać to Świnoujście (z racji gazoportu), a Szczecin może się tylko zwijać. Jak już sobie poradzisz z tym incydentem kałowym, którego doznałeś to sobie prześledź jakie są prognozy odnośnie rozwoju dla
  • Odpowiedz
@majk2137 Okej, według mnie Szczecin poczynił duży postęp przez ostanie 10 lat, więc mam nadzieję, że przez kolejne 10 lat też będzie się powoli rozwijał, a nie zwijał.

Powiedz mi jedno, jeśli zachodniopomorskie ma się zwinąć razem ze Szczecinem, to jaki sens mają ostatnie inwestycje w pogłębieniu toru wodnego warty 2 miliardy zloty? Miliardowe inwestycję w port Szczecin-Swinoujscie? Plan budowy portu kontenerowego w Świnoujściu? Inwestycja w drogi dojazdowe do portu w Szczecinie,
  • Odpowiedz
@Dominek napisałem Ci wyżej, że zachodniopomorskie ma 4. od końca udział w PKB (wynosi 3,5%), niżej są tylko Lubuskie, Podlaskie i Opolskie, a dla porównania Dolnośląskie i Małopolskie bodaj 8,5%, Wielkopolskie 9,5%, Śląskie bodaj 12% (z pamięci, bez sprawdzania), a Warszawa to nawet nie mówię. Zrozum, że ogólnie to zarabia się tu nędznie, a poza tym to tylko wydaje Ci się, że tu są jakiekolwiek perspektywy. To, że tu jest kilka inwestycji
  • Odpowiedz