Wpis z mikrobloga

Myśle o zakupie nowego volvo s60. Na stronie pokazuje cenę około 300 tys. Czy to jest cena końcowa czy można liczyć na jakieś rabaty?
Wszyscy piszą o rabatach na necie ale nigdzie się z nimi nie spotkałem.

Zaczynam szukać czegoś w klasie s60, możecie jakieś autka polecić? Pewnie zakup dopiero w styczniu/lutym, bo na razie jestem na ryczałcie i mi szkoda

#volvo #samochody #bmw #audi #samochodyuzywane
  • 14
  • Odpowiedz
Myśle o zakupie nowego volvo s60. Na stronie pokazuje cenę około 300 tys. Czy to jest cena końcowa czy można liczyć na jakieś rabaty?

Wszyscy piszą o rabatach na necie ale nigdzie się z nimi nie spotkałem.


Zaczynam szukać czegoś w klasie s60, możecie jakieś autka polecić? Pewnie zakup dopiero w styczniu/lutym, bo na razie jestem na ryczałcie i mi szkoda


@
  • Odpowiedz
A czy ten jaguar używany za 150k to jaguar czy przebieraniec ze znaczkiem jaguara?


@mrkobel:
Cena używanego samochodu zależy od wielu czynników, takich jak rok produkcji, przebieg, stan techniczny, wyposażenie oraz popyt na dany model. Jaguar XE w nowym stanie może kosztować znacznie więcej niż 150 000 zł, dlatego oferta za tę cenę może wskazywać na używany samochód, który utracił część wartości po opuszczeniu salonu.

Jednakże, żeby ocenić, czy dany używany Jaguar jest rzeczywiście oryginalnym modelem tej marki, ważne jest przeprowadzenie dokładnej oceny samochodu. Przed zakupem zawsze zalecam skonsultowanie się z profesjonalnym mechanikiem lub ekspertem od samochodów używanych, który może sprawdzić stan pojazdu, potwierdzić jego autentyczność i udzielić wskazówek
  • Odpowiedz
Wszyscy piszą o rabatach na necie ale nigdzie się z nimi nie spotkałem.


@mrkobel: W tamtym roku o rabaty było trudno, bo po covidzie aut na placach dealerów było jak na lekarstwo a na nowe zamówione do produkcji trzeba było czekać nieraz i po kilkanaście miesięcy.

W tym roku sytuacja powoli się normuje i z miesiąca na miesiąc u większości dealerów możesz dostać coraz większy rabat. Nie wiem jak w Volvo, ale w BMW ok. 10% dostajesz na samym początku rozmowy o cenie samochodu, a w Audi na niektóre modele które lada dzień dostaną lifting albo zostaną zastąpione kolejną generacją dobijesz nawet do
  • Odpowiedz
@mrkobel: zapisz sie na grupe s60 na fb, powiedz ze chcesz kupic i na pewno sie zglosi jakis sprzedawca. ja na xc60 zamawianym w 2021(odbior 2022) wyjalem 21% rabatu. na v90 byly nawet wieksze.
  • Odpowiedz
Nie wiem jak w Volvo, ale w BMW ok. 10% dostajesz na samym początku rozmowy o cenie samochodu, a w Audi na niektóre modele które lada dzień dostaną lifting albo zostaną zastąpione kolejną generacją dobijesz nawet do 20.


@vegeciak: W Audi jeszcze w styczniu było to 12% na auto do produkcji i nawet do 20% na auto z placu. Mowa o Audi A4, które ostatecznie wybrałem. Rozważałem jeszcze Serię 3,
  • Odpowiedz
@mrkobel: Rabat „ugrywasz” u dealera, na ten moment w Volvo da się uzyskać rabat na poziomie 15-20%


@Pecherzyktarcia: klient niekorporacyjny może liczyć na 20%? jestem w szoku, kiedyś miałem max 10% jako zwykly klient z zewnątrz a za zamówienie przez korpo 22%
  • Odpowiedz
@vegeciak: wiesz może czy gdzieś znajdę albo szybciej do odbioru niż grudzień albo większy rabat niż 12% na audi a3 w sedanie i automacie? Czy skoro jest przewidziany odbiór na grudzień, to nie lepiej poczekać na jakieś wyprzedaże rocznika wtedy?
  • Odpowiedz
@a665321: Niestety nie wiem bo nie jestem żadnym handlowcem. Jestem zwykłym klientem, który do niedawna jeździł najnowszą generacją S60, a w ostatnim czasie tak jak autor tej nitki szukał czegoś nowego z segmentu D więc mniej więcej orientuje się w tym, co oferują dealerzy w segmencie limuzyn.

Co do Audi A3, niestety nie wiem czy 12% to dobry rabat, bo każdy model u każdego dealera rabatowany jest inaczej. Przykładowo w Audi modele A4/A5 (+ jakieś SUVy ale nie wiem jakie bo nie interesowały mnie podwyższone nadwozia więc się nie dowiadywałem) rabatowane są teraz nieco wyżej, bo lada dzień wyjdzie nowa generacja A5 (zastępująca obecne A4/A5) z zupełnie nowym środkiem, więc zainteresowanie obecnymi, trochę już przestarzałymi, modelami jest niższe. Audi A3 to na tle innych modeli raczej świeżynka, więc tu rabaty pewnie będą nieco niższe.

Najlepiej zarejestruj się na jakichś forach Audi, ewentualnie poszukaj po grupach na Facebooku i popytaj innych ludzi o rabaty, jakie im się udało wywalczyć. To da Ci jakiś pogląd na to, czy da się coś urwać ponad Twoje 12%. Polecam również kontakt choćby mailowy z przynajmniej kilkoma różnymi dealerami, niekoniecznie nawet położonymi najbliżej Ciebie. Wejdź sobie na otomoto, poprzeglądaj oferty na A3 różnych dealerów, przelicz sobie którzy z nich dają wyższe rabaty od całej reszty i napisz do kilku wybranych w ten sposób salonów z prośbą o wycenę Twojej
  • Odpowiedz