Wpis z mikrobloga

459 + 1 = 460

Tytuł: Harry Potter i Zakon Feniksa
Autor: J.K. Rowling
Gatunek: literatura młodzieżowa
Ocena: ★★★★★★★
ISBN: 9788380082199
Tłumacz: Andrzej Polkowski
Wydawnictwo: Media Rodzina
Liczba stron: 960
Forma książki: książka
Objętość książki idzie w parze z masą przygód i wydarzeń, dzieje się doprawdy dużo. Przypominając sobie początek, aż ciężko uwierzyć, że to wszystko upchnięto w jednym tomie/roku. W tej części osiągnięto masę krytyczną zdziecinnienia niektórych postaci i musiałem wreszczie o tym napisać: Malfoy, Snape i oczywiście Umbridge zachowują się jak dzieci, które mają za dużo władzy (to w sumie prawda), co jest absurdalne zwłaszcza w przypadku dorosłych na takich stanowiskach, którzy jednak powinni powściągać swoje uprzedzenia i emocje. Ogólnie trzeba mieć talent, żeby stworzyć tak paskudną postać jak Dolores. Wszystko inne utrzymuje raczej dotychczasowy poziom.
Nie nauczyłem się też nie szukać niczego związanego z czytaną/ogrywaną aktualnie pozycją i podczas przeglądania jednego tematu zdradziłem sobie śmierć kilku osób, o których wykitowaniu nie wiedziałem. Tak też zepsuto mi zaskoczenie w dodatkach do Bioshocka Infinite.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #harrypotter #rowling #literaturamlodziezowabookmeter
Cerber108 - 459 + 1 = 460

Tytuł: Harry Potter i Zakon Feniksa
Autor: J.K. Rowling
Ga...

źródło: 532902-352x500

Pobierz
  • Odpowiedz