Wpis z mikrobloga

Mam problem z internetem Orange. Jak dotąd na startym routerze miałem prędkości 30-50Mbit/s co mi w zupełności wystarczało. Od kilku dni przez większość dnia prędkości spadły do max 400kbit/s. Identycznie jest na telefonie(Samsung A52s). Sprawdzałem prędkości nad ranem - w normie. W trybie 3G również jest w porządku - ok 6Mbit/s. Niestety w dwóch pozostałych sieciach prędkości nie przekraczają 1Mbit/s. Czy to jest spowodowane dużym ruchem sieciowym i trzeba myśleć o jakimś lokalnym internecie radiowym? Światłowodu też nie ma.

#orange #gsm #siecikomorkowe #elektronika #internet
#pytanie
  • 8
@cotozazycie: wczoraj miałem coś podobnego, rano podpinam się do BTSa tuż za oknem, gdzie normą jest 120/140 Mbps, a tu 8-12 Mbps. Aż zmieniłem 3 routery i 2 karty SIM. To samo. Wieczorem było 80-90. Dziś nie sprawdzałem, ale coś chyba grzebią przy nadajnikach i to może być przejściowe.
@NieoznaczonaReklama:

oby, oby. U mnie podobnie. Nadajnik doskonale widoczny na wzgórzu. Na A52S ponad 100Mbit/s a teraz kilkaset kb/s. Zdarzało się już tak podczas sporych opadów bo pewnie BTS nie ma światłowodu i radiolinia sobie nie poradziła ale ostatnio jest słonecznie.