Wpis z mikrobloga

  • 511
@Miguelos kilka lat temu za taki zestaw to góra 15 zł, a czasem nawet dycha jak kupon wpadł xD ta inflacja totalnie #!$%@?ła maka. Ni cholerę się tam nic nie opłaca.
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Vadzior nie bez powodu w krajach anglosaskich mcroyal nasuwa się quarter pounder with cheese. Generalnie @Miguelos ma sporo racji bo McD zaczął gonić cenami dobre burgerownie dając w zamian jedynie to, że wszędzie poziom jest na maksymalnie zbliżonym poziomie w przeciwieństwie do innych popularnych sieciowek
  • Odpowiedz
@Viking- maczek ma jeszcze tą przewagę nad innymi lokalami z szybkością podania, drivem, itp. W sumie tylko dlatego jadam w maku bo jest szybko. Oczywiście poza godzinami szczytu.
No i są opcje podjedzenia jak kanapka za 7zl. A w burgerowniach klasyk od 30 paru zł i frytki na siłe w zestawie które i tak wywalam.
No i zarcie z maka można spokojnie zjeść i się nie uwalić, w burgerowni różnie z tym
  • Odpowiedz
@Vadzior: dokładnie, maczek wygrywa na ogół lokalizacjami i mcdrivem (nie pamiętam kiedy byłem ostatnio w lokalu) i pod tym względem powoli chyba monopolizyje rynek. Tyle, że tam już nie ma co zjeść a już tym bardziej za te pieniądze xD Menu "główne" jest już tak przeruchane i niestrawne dla mnie, że wolę jechać głodny. Czasem śniadania jeszcze jadam (z lenistwa) ale też wywalili z oferty najlepsze rzeczy (wrap z plackiem ziemniaczanym
  • Odpowiedz
@Miguelos: pomysl jakie byłyby zamieszki w US gdyby tubylec zapłacił $37 za bułę na dwa gryzy i colę w wersji mini (według ich standardów). Polak lubi być dymany nawet na porcjach fastfoodu
  • Odpowiedz
@Miguelos: Zdecydowanie wolę tak jak jest w w Maku, czyli podwyżkę cen niż utrzymanie niskich cen, ale za to równię pochyłą jakości, jak to ma miejsce u konkurencji. O sraczce po KFC napisano już wszystko więc nic dodawać nie trzeba, Burger King może biegunki nie wywołuje(jeszcze?) ale stał się kompletnie niejadalny, kanapki z kurczakiem są zrobione z MOMu i smakują ohydnie, te z wołowiną też smakiem nie grzeszą, mimo że jeszcze
  • Odpowiedz
  • 15
@damianooo8 no #!$%@?ła, bo stała się idealnym usprawiedliwieniem wzrostu cen, by drenować z ludzi dla wysokiej marży. Teraz każdy wzrost cen można zwalić na wojnę, inflację czy inne kryzysy z dupy. A na ludzi to działa, bo maki mimo wszystko dalej pełne.
  • Odpowiedz
@Miguelos: Kek. Ostatnio w maku byłem na szejka 3 lata temu. Żadnej pseudo kanapki od nich nie jadłem już prawie z 10 lat:) Domowe burgery z byle wołowiny są lepsze i zdrowsze.
  • Odpowiedz