Wpis z mikrobloga

@SADhonda: Ja jem ostre, tylko jak już jestem fest wstawiona - powód, wówczas tego ostrego się aż tak nie czuje, a samo ostre mam wrażenie że otrzeźwia.

Nie wiem czy się doczepił sos ostry potem - ale zważywszy że kebab jest z X wieku jakoś (za wikipedią), to wiesz, mięso najświeższe wówczas raczej nie było, jak lodówek nie mieli. To mogli ostrym zalewać juź wtedy
@Ziom166 Jak mam zjeść coś ostrego i później pic alkohol to czuje go podwójnie. Nie wiem jak w sytuacji gdybym popił piwem, bo to doświadczyłem w trakcie picia whisky.
@SADhonda być może dlatego:

Podczas jedzenia ostrego jedzenia nasz mózg otrzymuje fałszywy sygnał niebezpieczeństwa, więc rozpoczyna ochładzanie organizmu. Stąd te wszystkie reakcje. To jednak nie wszystko. Wydzielana jest również dopamina i endorfiny, które sprawiają, że mamy lepszy humor, a odczucie bólu jest mniejsze.
@SADhonda: Bardzo lubię ostre sosy, ostre przyprawy. Generalnie lubię ostre jedzenie. I jest to dla mnie główny powód dlaczego jadam ostre kebaby. Ale wydaje mi się, że każda osoba, która tak jak ja - je jedzenie tego typu, powie Ci, że garstka kebabów jest z ostrym sosem. Po prostu tak jest. Jedni preferują smak bardziej łagodny, inni kwaśny, a inni ostry. I jedzenie ostrych rzeczy nie sprowadza się tylko do kebabów,