Wpis z mikrobloga

nawet jak masz koryta kablowe metalowe łączone ze sobą śrubami to i tak musisz wykonać mostek z osobnego przewodu. Jest jakaś tam norma na to. Ogólnie przepis tego wymaga.


@Zarzutkkake: żadna norma nie wymaga łączenia kabla, tylko niskiej rezystancji połączenia. Ja z tego powodu używałem jakiejś serii Baksa, bo one miały zamek, który dobrze łączył moduły i żadnych kabelków nie trzeba było dokładać.
@Zarzutkkake: @kozi996
Niech mi ktoś wyjaśni jaki sens mają jakieś dodatkowe mostki pomiędzy korytami skręcanymi na śruby?
Połączenie dwóch arkuszy blachy ocynkowanej (a tym są w zasadzie koryta) na np. 4 śruby to połączenie dokładnie 4x pewniejsze i lepsze od jakiegoś mostka (montowanego też na śruby, a dokładnie jedną śrubę po obu stronach mostka). Czy tych śrub jest 4 czy 5 to już bez większego znaczenia. Mostek nie wnosi zupełnie nic
@michcio właśnie na rurach stalowych robi sie mostki po każdej mufie czy kolanku. Zobacz niejednokrotnie przy licznikach gazowych - w teorii wszystko metalowe i ciągłość jest. Ale co z tego jak jest wykonany mostek. Rury wodne również mają mostki, może nie wszędzie je zauważysz bo nie zawsze kierownik zwracał na to uwagę. Kiedyś mi tłumaczono jaki sens ma mostkowanie skręcanego korytka, ale było to tak absurdalne, że o tym zapomniałem. Obecnie stosujemy
Zarzutkkake - @michcio właśnie na rurach stalowych robi sie mostki po każdej mufie cz...

źródło: temp_file.png2900117445913852679

Pobierz
właśnie na rurach stalowych robi sie mostki po każdej mufie czy kolanku. Zobacz niejednokrotnie przy licznikach gazowych - w teorii wszystko metalowe i ciągłość jest. Ale co z tego jak jest wykonany mostek. Rury wodne również mają mostki, może nie wszędzie je zauważysz bo nie zawsze kierownik zwracał na to uwagę.


@Zarzutkkake: Gdzie tak się niby robi? Trochę budów w życiu widziałem, i dużych i małych, i ani razu się z
nawet jak masz koryta kablowe metalowe łączone ze sobą śrubami to i tak musisz wykonać mostek z osobnego przewodu.


@Zarzutkkake: nie którzy producenci mają certyfikat z badań potwierdzających ciągłość galwaniczną tras kablowych wykonanych zgodnie z katalogowymi rozwiązaniami.

Jakby spawacz zrobił to w taki sposób, że wyglądałoby to jako jeden element to nikt by tej szopki nie robił.


Spoina spawu powinna chyba mieć 8cm (lub 6, generalnie w tych granicach), aby uznać