Wpis z mikrobloga

#historia #rosliny #biologia

Zawsze jak oglądam zdjęcia z lat 50-80 to uderza mnie to że niema na nich tylu krzaków, chwastów i drzewek co teraz, czy te rośliny kiedyś nie rosły tak szybko i intensywnie jak teraz? wątpię żeby ktoś czyścił ręcznie kiedyś takie takie tereny, np. zdjęcie dróg poza miastami wyglądają jakby były z obrazka, jakieś pola, nie użytki łyse,żadnej samosiejki czy czegoś podobnego.
  • 9
  • Odpowiedz
zdjęcia z lat 50-80 to uderza mnie to że niema na nich tylu krzaków, chwastów i drzewek co teraz,


@ciasteczkowy_otwur: Kiedyś każda droga, miedza, nieużytek były wypasione przez zwierzęta domowe. Krowy, owce, kozy. Nic nie zarastało, gdyż była to karma. Teraz na wsi nawet krowy nie ma.
To jest odpowiedź na Twoje pytanie.
  • Odpowiedz
@ciasteczkowy_otwur: Kiedyś na wsi każdy miał chociaż jedną krowę, rzadziej kozy, owce czy gęsi. Wszystko musiało jeść, a nie trzymało się tego w oborze. Każdy miał trochę swoich hektarów i przeważnie jakąś łąkę i tam krowę prowadził, jak zjadła wszystko to szedł ją przepalować gdzie indziej. Zanim się przyprowadziło zwierzęta do domu to jeszcze zjadły coś po drodze. Krowa też potrafiła zeżreć różne rzeczy jak sznurek od snopowiązałki, a potem ją
  • Odpowiedz
@Disscord93: @Elijahu: @paczelok: @powsinogaszszlaja: @SynuZMagazynu: @Qullion:

Wątpię żeby to wszystko robiły zwierzaki, chodziło mi też o tereny w około miejskie, macie przykładowe zdjęcie które znalazłem na dysku, zobaczcie sobie jakie gołe wszystko dookoła, a teraz w moich okolicach jest wszystko zasrane krzakami, drzewami, porośnięte masakrycznie wszystkim że przejść z buta się nie da, albo wszystko obsiane lasami, jak ktoś mi mówi że u nas ginie zieleń
ciasteczkowy_otwur - @Disscord93: @Elijahu: @paczelok: @powsinogaszszlaja: @SynuZMaga...

źródło: comment_fosQJTKUyymmarx3KX3L0zs20f6KGiYN

Pobierz
  • Odpowiedz
@ciasteczkowy_otwur: do wszystkiego da się dopowiedzieć historię. Obok są pola, może rolnicy trawę kosili tam dla zwierząt, może była jakaś służba co kosiła, krzaki. Ciężko powiedzieć.
Na wsiach tam gdzie każdy miał swoje kilka pól to koszono miedze, ludzie się po prostu tym zajmowali, a dzisiaj wygląda to trochę inaczej, jak ktoś ma zwierzęta to stoją jedynie w oborze, a rolnik siano pozyskuje z jakiejś łąki.
Nie jest tak, że tych
  • Odpowiedz
@ciasteczkowy_otwur ja nie widzę jakieś większej różnicy w przyrodzie na tym zdjęciu względem naszych czasów ¯_(ツ)_/¯ ot nieco przyschnięte trawy na poboczu, a w głębi pola.

Może trochę mało drzew, ale to może dlatego że wygląda mi to na jakieś województwo zachodnie, z dużymi polami, a nie małymi rozdrobnionymi gospodarstwami

@Qullion powiem ci że to trochę inaczej wygląda. Tam gdzie kosisz ciągnikiem możesz dokładniej to zrobić niż to krowy robią. Ja na
  • Odpowiedz