Wpis z mikrobloga

@maksol93: nikt nic nie jest nikomu winien ale z PUBLICZNYCH dróg to już się korzysta jeżdżąc PRYWATNYMI samochodami nie? xd państwo chce bo niczemu tak nie zależy na przetrwaniu systemu niż systemowi problem jest w tym że miało mniej czasu na rozwój w porównaniu do kolegów z zachodu a dziś jest dla niego dostarczaczem siły ludzkiej, nie mówię że PIS sie nie przyczynia do małej dzietności(zmuszanie do rodzenia chorych "cudów natury",
@Mineciarz69: Wolnościowiec walczący z socjalizmem, który nie przekracza nawet kwoty wolnej od podatku XD Ciesz się ,że istnieje coś takiego jak minimalna emerytura, chociaż może się okazać, że starczy tylko na paczkę fajek i butelkę wódki. I osoby mające dzieci o wiele bardziej korzystają z państwa dzięki 500+ darmowej edukacji, wyprawkom, funduszom alimentacyjnym, darmowej opiece zdrowotnej na dzieci itd.
@RyouNarushima:

Wolnościowiec walczący z socjalizmem, który nie przekracza nawet kwoty wolnej od podatku XD


No bo po co, skoro wszystko poza żarciem i prądem gwarantuje mi państwo? xD Jaki mam interes więcej pracować, skoro NFZ leczy każdego tak samo, bez względu na wysokość składki? xD

Ciesz się ,że istnieje coś takiego jak minimalna emerytura, chociaż może się okazać, że starczy tylko na paczkę fajek i butelkę wódki.


No i git xD
@Mineciarz69: Przedstawiasz się jako wolnościowiec, ale myślenie i planowanie masz gorsze niż nie jeden komuch. I śmieszne by było gdyby ktoś zlikwidował państwo opiekuńcze, którego tak bardzo nienawidzisz. Na pewno byś wtedy został milionerem bez tego złego komunizmu.
nikt nic nie jest nikomu winien ale z PUBLICZNYCH dróg to już się korzysta jeżdżąc PRYWATNYMI samochodami nie? xd


@morgiel: Za hajs który ode mnie (i od każdego pracującego) ciągną co miesiąc to do tego powinni jeździć z kanistrem i regularnie sprawdzać czy nie trzeba tego prywatnego samochodu dotankować a do tego każdy mijany na ulicy urzędas powinien się kłaniać w pas i dziękować że ma za co jeść xD Publiczne
@RyouNarushima: Po prostu robię to co dla mnie najkorzystniejsze. Dlatego tym bardziej wiem, jakie rozwiązania zaprzęgłyby ludzi do pracy i podejmowania wysiłku do większego starania się. I właśnie beka to jest z wolnościowców którzy tyrają na ten system i myślą, że zmienią go gadaniem.
państwo chce bo niczemu tak nie zależy na przetrwaniu systemu niż systemowi


@morgiel: Czyli nie byłoby nic złego, gdyby taki system zniknął, bo jest aprobowany jedynie przez samego siebie.

A opiekunowie i pracownicy służby zdrowia nie są potrzebni?


Z czasem sami będą potrzebującymi opieki. Błędne koło i pyramid scheme.
@Werdna: no to już trzeba by policzyć pamietaj że z podatków masz nie tylko zapewnione drogi a całą mase rzeczy służbe zdrowia, służby nie mówię by całować Jarkacza po nogach i byc uległym gangsterom z PIS ale pokazuje że to wcale nie jest tak że podatki to kradzież i to państwo to tylko haraczuje bo mam wrażenie że jest masa osób która dalej nie wyrosła z "GDYBY NIE TE #!$%@? PODATKI
@Mineciarz69:

Gdyby ciężka praca prowadziła do bogactwa najbogatsi byliby niewolnicy.


Jakoś w XIX wieku ludzie zostali zaprzęgnięci do pracy, a bogaci nie byli. Twoim celem jest chyba zmuszenie ludzi do rewolucji komunistycznej. Bogactwo nie wynika tylko z pracy, ale głownie z kapitału i technologii.
@Melee_Creep: emeryci bez systemu nie dostaną emerytur myślisz że nie aprobują systemu? normalni ludzie też aprobują system bo dobrze wiedzą że bez tego złego systemu który jest "tylko aprobowany przez samego siebie" będą po 5 minutach haraczowani przez lokalnego watażkę którego nikt nie powstrzyma bo nie będzie bez systemu armii i policji, system aprobują prawie wszyscy ludzie tylko o tym nie wiedzą ale nie lubią poświecenia i podatków problem jest taki
@Mineciarz69: "zmuszasz" to twoja opinia ale pasuje też stwierdzenie "nagradzasz" za większą liczbę dzieci np(tym właśnie jest 500+) duża da zmiana warunków na lepsze(lepsza dostępność do mieszkań, dostępność do żłobków) ale najwięcej da zmiana podejścia w kulturze która na zachodzie jest opanowana przez egoizm, to ciężki temat jak rozwiązać taki problem jednak pierwszym krokiem jest przyznanie że ten problem jest i na pewno rozwiązaniem tego problemu nie jest jeszcze większy egoizm