Wpis z mikrobloga

Dla lewaczków z wykopu przeczytanie tego programu to zbyt duże wyzwanie, ale mili panowie z Konfederacji nagrali filmik, żebyście łatwiej zrozumieli. To co, podejmuje sie ktoś z #neuropa próby?

@Patriota_wolnosciowiec: Dla nich już przeczytanie pierwszych strony Programu wyborczego konfy 2023 jest zbyt trudne ze względu na strumień łez który z nich się wylewa w rozpaczy spowodowanej tym, że sami by chcieli na tak świetną partie zagłosować, ale nie
siadatajta - >Dla lewaczków z wykopu przeczytanie tego programu to zbyt duże wyzwanie...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
@Patriota_wolnosciowiec: No to jedziemy. Znajdž mi jakiś wywiad z metzenem, który tłumaczy w jaki sposób chce zasilić dziure budżetową po obniżce podatków? Bo samo hasło "obniżymy podatki i je uprościmy" do mnie nie przemawia, bo to zwykły populizm. Ja oczekuje od polityka, że rozwinie swoje myśli odnośnie swoich postulatów. Dobrowolny ZUS, czyli nikt go nie będzie płacił i będziesz płacić za wizyty u lekarza z własnej kieszeni, bo tak dziala
  • Odpowiedz
@siadatajta: po co czytać te partyjne wysrywy, widzę ten populizm codziennie od kilku lat tylko tym razem sklecili to wszystko w jednym miejscu by łatwiej się ich orało xD
  • Odpowiedz
@Patriota_wolnosciowiec: Mieszkania i domy tańsze o 30%, to jak to będzie w praktyce robione? Będę chciał sprzedać dom, a przyjdzie pan z Konfederacji i powie: "nienienie, za wysoką cenę Pan dał, proszę obniżyć o 30%"?
  • Odpowiedz
@Czloneknarodu Ty w ogóle zapoznałeś się z czymkolwiek za co postanowiłeś "skrytykować" Konfederacje? XD

Znajdž mi jakiś wywiad z metzenem, który tłumaczy w jaki sposób chce zasilić dziure budżetową po obniżce podatków? Bo samo hasło "obniżymy podatki i je uprościmy"

@Czloneknarodu: Jaką dziurę budżetową skoro ich propozycje z programu wyborczego i konwencji programowej wg. wyliczeń na których to oparli są neutralne budżetowo? XD Ale załączam wypowiedź Mentzena odnośnie uproszczenia i obniżenia podatków

Ja oczekuje od polityka, że rozwinie swoje myśli
  • Odpowiedz
@Njal: A potem Ci powie taki mentzen, czyli członek tej partii, która od 2019 r jest opcją polityczną, więc to nie są zwykli "publiciści" - którzy mają to robić tylko dla atencji, a realna opcja polityczna w demokratycznym, naszym kraju, czyli są posłami RP i taki mentzen w żywe oczy Ci powie, że on żartował, że to wycięte z kontekstu i ze on sie nie spodziewał, że ludzie mu zadadzą
  • Odpowiedz
@siadatajta: No tu mi podesłaleś sensowną jego wypowiedz. Ma chłop racje podatki są potrzebne w gospodarce, bo to zapewnia wpływy do budżetu, a państwo trzeba jakoś utrzymać - tu ma racje, ale mi chodzi o to, że jak on chce w Polsce obniżyć podatki i część zlikwidować, to realnie obciąłby sobie dochody do budżetu i nie miałby pieniędzy, albo by mu brakowało na wydatki budżetowe. Można to w inny sposób
  • Odpowiedz
@siadatajta: Gdyby Konfederacja przeanalizowała swój program dokładnie i rozwinęła swoje postulaty, to nie mam zastrzeżen. Żyjemy w wolnym, demokratycznym kraju i ludzie mają prawo głosować na konfederacje, ponieważ zostala ona przez pewną grupe ludzi w społeczeństwie wybrana do Sejmu i jest realną opcją polityczną w RP
  • Odpowiedz
@Patriota_wolnosciowiec przecież ten program to ogólniki i utopia. Największe xd to dobrowolny zus dla przedsiębiorcy ( ͡º ͜ʖ͡º) januszex kazałby wszystkim przejść na b2b a potem elo. Jak niby obniżyć ceny domów o 30%. To są bajki dla debili, ale z tego trzeba wyrosnąć ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz