Wpis z mikrobloga

Użytkownik @Art_of_War tworzy fakenewsy pozbawione jakichkolwiek źródeł, które są wykopywane przez nieświadomych użytkowników. Kojarzycie te dwa wczorajsze znaleziska, które weszły na główną z płomieniem?
https://wykop.pl/link/7138991/lider-narodowego-ruchu-baszkirow-ruslan-gabbasow-wzywa-do-walki-o-niepodleglosc
https://wykop.pl/link/7138957/gruzja-zwoluje-nadzwyczajne-posiedzenie-chodzi-o-tereny-okupowane-przez-rosje
Otóż podane przez tego użytkownika informacje nie istnieją absolutnie nigdzie poza jego znaleziskami, które zamiast do źródeł odwołują się do jego telegrama.
Próba znalezienia czegokolwiek, chociażby najmniejszego strzępu informacji wyszukując po polsku, angielsku i rosyjsku nie zwraca żadnych wyników.
Zdjęcia wykorzystane jako miniatury do tych znalezisk od dawna istnieją w internecie (Gruzja i Baszkortostan) i nie mają nic wspólnego z żadnymi wczorajszymi wystąpieniami - które się zresztą wcale nie odbyły.
Użytkownik jest całkowicie niewiarygodny i ewidentnie cierpi na braki atencji, co objawia się postowaniem bzdur wyciągniętych z dupy.

#ukraina #rosja #wojna #fakenews
KaiserBrotchen - Użytkownik @ArtofWar tworzy fakenewsy pozbawione jakichkolwiek źróde...

źródło: 20230625_12h36m59s_grim

Pobierz
  • 20
@KaiserBrotchen: Wyglądało to tak, że ludzie głodni rozpadu Rosji, to wykopują cokolwiek co na to wskazuje. Z tego co wiem Zurabiszwili wezwała premiera do zwołania takiego posiedzenia (tj. wrzuciła takiego tweeta), ale chodziło o zacieśnienie kontroli na granicach przed kolejnymi ruskimi imigrantami. Zresztą rząd to pewnie olał, bo są prorosyjscy na tyle na ile ludzie im pozwolą bez obalenia ich, a sama prezydent ma niewielką władzę.
z tego co wiem Zurabiszwili wezwała premiera do zwołania takiego posiedzenia (tj. wrzuciła takiego tweeta),


@macmat55: no właśnie nie bardzo. Jedyny tweet jaki wczoraj się pojawił dotyczył obserwacji sytuacji w Rosji i kontrolowania szczelności granic. Ani jej twitter ani żadne gruzińskie media nie mówią niczego o "nadzwyczajnym posiedzeniu dotyczącym Abchazji i Osetii Południowej"
KaiserBrotchen - >z tego co wiem Zurabiszwili wezwała premiera do zwołania takiego po...

źródło: 20230625_14h00m28s_grim

Pobierz
@KaiserBrotchen: więc napisałem, że chodziło o co innego. Żadnego zebrania nie było, ale prezydent wzywała o kontrolę granic (de facto Gruzji, nie okupowanych regionów). Nie mam teraz źródła pod ręką ale mieszkam w Gruzji i wczoraj z dziewczyną Gruzinką i jej rodziną pół dnia siedzieliśmy przy wiadomościach
Otóż podane przez tego użytkownika informacje nie istnieją absolutnie nigdzie poza jego znaleziskami


@KaiserBrotchen: Co ty chłopie ćpasz. Jeżeli tworzy znalezisko razem z filmikiem no to chyba bazuje właśnie na tych filmie, który wrzucił.
Jeżeli tworzy znalezisko razem z filmikiem no to chyba bazuje właśnie na tych filmie, który wrzucił.


@Jimmybravo: pokaż mi ten film. Skoro znalezisko dotyczy jakiegoś filmu, to dlaczego nie ma żadnego linku? Dlaczego w miniaturze nie ma kadru z tego filmu tylko zdjęcie sprzed roku?
Żaden film nie istnieje. Na telegramie Gabbasowa nigdzie nie pada poniższa wypowiedź:

Taka niepowtarzalna szansa pada i nie możemy jej nie wykorzystać. Albo będziemy niezależni, albo
@Jimmybravo: ty ogarniasz, że ja we wpisie wstawiłem artykuł z października 2022, który przedstawia zdjęcie załączone przez autora znaleziska? XD
W znalezisku nie ma żadnego filmu, bo autor tworzy wpis na telegramie i wstawia go na wykop. Nic więcej nie robi.