Wpis z mikrobloga

szukam dobrej wedki spinningowej do okoniow/szczupakow (ale bardziej na szczupaki)
da sie to pogodzic czy to dwie oddzielne trzeba? ja to taki wedkarz co pare razy do roku porzuca ale fajnie byloby miec cos dobrego na dluzej
jaki multiplikator do tego? lepiej sprawdzi sie niz kolowrotek?

#wedkarstwo
  • 27
  • Odpowiedz
@Niedobry: może właśnie siedzi nad wodą i nie bioro bo nie ma dobrej wedki spinningowej do okoniow/szczupakow (ale bardziej na szczupaki) i stwierdził że napisze tutaj po poradę( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@kimikini: Ja do dokładnie takiego celu używam Spro Ridge Classix Spin 2.40 5-20gr i sobie chwalę. Do tego kołowrotek z dwiema zamiennymi szpulami, cieńsza żyłka gdy idę za okoniem, grubsza na szczupaki. Hol nawet małego okonia daje frajdę a z drugiej strony nawet szczupłego pod 80 cm wytargałem.

Większe minimalne CW niż 5g wg mnie nie ma sensu, będzie się słabo rzucało mniejsze przynęty.
  • Odpowiedz
Uważam że połączenie tego jest niemożliwe, a przynajmniej bezsensowne. Daj znać jaki masz budżet to coś wykombinujemy. Jak coś to zapraszam też na pw
  • Odpowiedz
@kimikini multiplikator sobie odpuść, to na łowienie z łódki (i to najlepiej takiej na której możesz stanąć sporo nad taflą wody), bo zdecydowanie częściej używa się go do łowienia na jerki, wiec musisz mieć nieco miejsca po sobą żeby tym kijem szarpać w dół nadając prace przynęcie. Zdecydowanie poszedłbym w dwa osobne zestawy, na okonia uważam ze długość do 2.20 jest idealna, z uwagi na to ze to bardziej finezyjne łowienie, krótszym
  • Odpowiedz
  • 0
@umami: w kolowrotek mam jakis RYOBI ECUSIMA 3000 to sie nada czy do wyrzucenia?
mialem taki teleskopowy spinning ale sie polamal, szajs jakis. mam nadzieje ze teraz lepsza bede mial
  • Odpowiedz
@kimikini jak już się uparłeś na uniwersalność to daj sobie kij 5-25/8-28 coś takiego, i plecionkę 0.13, długość 2.40 około i będzie akceptowalne. Z kołowrotkiem cieżko stwierdzić, jak już ma swoje lata to pewnie jest rozklekotany i nigdy nie był serwisowany? Widzę ze nowy kosztuje 150 wiec nie wiem czy nie szarpnąłbym się na jakiś nowy chociaż w granicach 200zł (chociażby Daiwa Ninja w rozmiarze 3000) bo wysyłając na serwis z przesyłkami
  • Odpowiedz