Wpis z mikrobloga

Będę zaczynał poszukiwanie mieszkania do kupna #kredyt2procent czyli jak się łatwo domyślić - pierwszego mieszkania. Na co zwrócić uwagę przy oględzinach? O co zapytać? Ogólnie zamierzam kupić mieszkanie na dzielnicy gdzie obecnie mieszkam, więc okolicę mam bardzo dobrze obcykaną. Bloki tu chyba wszystkie są z żelbetonu, co jest super, bo są bardzo szczelne i nie słychać sąsiadów. Do tego myślę, że trzeba sprawdzić czy jest grzyb gdzieś, planowałem przed zakupem zapytać sąsiadów jak się mieszka i czy kogoś tam nie zalewało. Miejsce parkingowe warto sprawdzić, czy jest winda, no i nie chciałbym na pierwszym piętrze, żeby mi ktoś przez balkon nie wszedł.

Co jeszcze Mirki?

#nieruchomosci #mieszkanie #pierwszemieszkanie #kredythipoteczny
  • 5
  • Odpowiedz
@gry-sa-sztuka: jak zamierzasz remontować tuż po zakupie to zapytaj w spółdzielni/wspólnocie czy planują w najbliższym czasie jakieś prace - wyprowadzanie liczników na klatki schodowe albo remont pionów wodno-kanalizacyjnych. Szkoda kasy na remont jak ci potem rozpierduchę będą robić. Zwracaj uwagę na kierunki świata, chyba, że nie robi ci to różnicy, czy okna z widokiem na wschód czy na północ - okna na wschód i południe to ciepło w chałupie, jak z
  • Odpowiedz
@gry-sa-sztuka

Przede wszystkim to zastanów się jak będziesz szukał tego mieszkania. Znasz kogoś kto sprzedaje bezpośrednio? To są mieszkania jeszcze od dewelopera? Będziesz szukał na osiedlowej grupce? Czy przeglądał oferty w internecie, gdzie praktycznie wszystkie są wystawiane przez pośredników.

Ogólnie to poszukiwania mogłeś zacząć jakieś 2-3 miesiące temu, bo teraz to już dużo osób czeka z umowami przedwstępnymi/rezerwacyjnymi na start programu
  • Odpowiedz
@Oude_Geuze: Dzięki, trafne uwagi. Co do światła to się zastanawiałem i mam zagwozdkę, bo nie wiem gdzie zrobię gaming room, gdzie wolę nie mieć słońca. Prawdopodobnie w jakimś pokoju, więc salon chyba dobrze mieć na południe, co by jasno było i żeby na balkon świeciło
@Bo-Brownik Szukam na rynku wtórnym, większość to pośrednicy, ale są też bez pośredników. Mieszkania sobie oglądałem już 3 miesiące temu, ale tylko w internecie, teraz zaczynam
  • Odpowiedz