Wpis z mikrobloga

Pytanie brzmi. Co Prigożyn chce osiągnąć. Do czasu przemówienia Putina wydawałoby się że chce zaszantażować Putina, przejmując kontrolę nad terytoriami będącymi bezpośrednio zapleczem logistycznym frontu. Ten kto ma Rostów, ma kontrolę nad przepływem zaopatrzenia, amunicji i paliwa. I wtedy to on zmusza Putina do podjęcia rokowań pokojowych na jego warunkach. Natomiast sprawa się skomplikowała po przemówieniu. Tam został już naznaczony jako zdrajca którego trzeba zlikwidować. Żeby ratować głowę w tym wypadku musi on pierwszy ruszyć jak najszybciej na Moskwę.

Czy mu to się uda ? Nie wiem.

Wiem tylko że ma pod rozkazami swoich najemników. Gros sił rosyjskich jest uwiązana na froncie z Ukrami. Jednostki te nie mogę się wycofać, żeby uczestniczyć w tłamszeniu rebelii, bo natychmiast Ukry wejdą na pełnej. Putin może wykorzystać świeżych poborowych, ale w starciu z siepaczami Wagnera, przestraszone zielone świeżaki raczej nie mają szans. Co więcej, mając do wyboru albo przyłączyć się do Wagnera, albo zginąć w walkach z nimi, albo być #!$%@? przez psy na Ukrainie, zielonki te prędzej przyłączą się do Wagnera. Wątpię aby w rosyjskiej armii, a tym bardziej w jednostkach składających się z poborowych była jakaś mocna więź z dowództwem i wola walki.

W następnych dniach, jeśli ta rebelia będzie rosnąć, nastąpi efekt kuli śnieżnej, które może zmieść reżim Putina. Pytanie co teraz Ukraina zrobi i chyba co ważniejsze.

Jak to Zachód wykorzysta, żeby jak najszybciej skończyć wojną na Ukrainie, ale w taki sposób aby ta rebelia nie doprowadziła do czegoś straszniejszego ? Ten cały #!$%@? i chaos zaczyna przypominać beczkę prochu rodem z Bałkanów. I nie zapominajmy że w tym #!$%@? są głowice nuklearne.

Jedno jest wiadome. Putin 24 lutego 2022 roku, #!$%@?ł wszystko.

#ukraina #rosja #wojna #polityka #przemysleniazdupy ##!$%@?
  • 5
@Arthasss: Fakt, że zaraz ruszył do przodu zajmując Woroneż zamiast zabarykadować się w mieście oznacza, że Prigożyn chyba jest gotowy dokonać przewrotu i wierzy, że jest dość silny by tego dokonać. Pewnie chce dotrzeć do Moskwy, zmusić Putina do podpisania papierków, które jemu dadzą faktyczną władze.
@Kagernak: Ta ruszył, piechota z kilkoma czołgami XD. Bez buntu w mon rus nie ma szans na przewrót. Chyba że każda napotkana jednostak RUS będzie sie im poddawac ignorując rozkazy Szojgu i Gerasimowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak to Zachód wykorzysta, żeby jak najszybciej skończyć wojną na Ukrainie, ale w taki sposób aby ta rebelia nie doprowadziła do czegoś straszniejszego ?


@Arthasss: jakakolwiek większa akcja, czy to Ukraińców, czy Zachodu, może przerwać tę dobrze się zapowiadającą rozróbę, pod hasłem "Nie czas na pucz, wróg atakuje" :-) Więc może lepiej poczekać, aż sie tam coś wyklaruje? Bo generalnie to jakoś siły frontowe nie są w to mocno zaangażowane.