Wpis z mikrobloga

Co myślicie o Mercedesie CL600 W215 jako inwestycji?
Konkretny egzemplarz jest krajowy, przebieg trochę ponad 100k z wolnossącym silnikiem V12.
Nie bardzo jest do czego porównać, bo nie kojarzę innych V12 coupe z tego rocznika, a znowu modele z wcześniejszych lat (bmw 850 czy poprzedni CL 600) już przekraczają 100k.
No chyba że jego obecnie niska cena (około 40k) wynika z ponadprzeciętnej awaryjności?

#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa
  • 39
@kniew: na czym ma polegać inwestycja w samochód osobowy? Z tego co widze po grafikach google to jakiś mały (dwuosobowy?), i stary? Pytam bez złośliwości. Jakieś wożenie ludzi na śluby? Jeśli dwuosobowy to raczej wypożyczanie?
@tos-1_buratino: nie będę nawet udawał, że cokolwiek się na tym znam, ale tak na chłopski rozum – okularniki kojarzą mi się z ludzmi 60+ w Warszawie, pracującymi jako taxi którzy naprawdę już nie mieli innego wyboru. Z ciekawości te 10 (15?), lat temu wrzuciłem jakieś z tych modeli które zapamietałem i już wtedy to były ceny 10-15 tysięcy zlotych za takiego mercedesa. To co to jest za samochód skoro ojciec kupił
  • 0
@Poludnik20: Nie tam żadne wożenie, chodzi o wzrost wartości.
Dla przykładu, mercedesa SEC560 kilka lat temu można było kupić za około 50k. Teraz chodzą po 100k+.
  • 0
@Poludnik20: ten o którym pisałem akurat nie jest tym popularnym "okularem", ale #!$%@?ąc od tego, to właśnie te "okulary" z silnikami V8, w dobrym stanie też już zaczynają mocno nabierać na wartości :)
@tos-1_buratino: z tego co mi koleś który pisze w poważnej gazecie na temat motoryzacji, to te okularniki mercedesa szybko korodowały i gdy pierwsi frajrzy na zachodzie zaczeli upubliczniać swoje frustracje całą linie tych samochodów mercedes przestał produkować i wylądowały w krajach typu Albania, Rumunia, Bułgaria no i w tych kręgach w naszym Kraju gdzie przed logiem mercedesa się klęka, czyli małe miasta, słabsze środowiska w większych.
@kniew: oj to tak jak co chwile czytam, że te stare Nokie z początku wieku też są warte 10 tysięcy i wiecej xD. No tak się składa, że sam je bardzo lubiłem i od czasu do czasu jeszcze kupuję. Za 10 złotych, maksymalnie 20 złotych.
jako inwestycji?


@kniew: miałem kilka podejść do W215, w sumie co roku przez kilka lat chciałem kupić

Jako inwestycja żeby stał pod kocem w ocieplanym garażu tak

Jako do jazdy a przy okazji inwestycja absolutnie nie. Ilość rzeczy które tam się psują i są drogie jest przytłaczająca. Najgorzej zawieszenie ABC i elektryka, a dochodzą już rzeczy związane z wiekiem. To auto na drugie/trzecie dla zamożnego pasjonata.
@Poludnik20: CL nie jest dwumiejscowy, a na tylnej kanapie jest więcej miejsca niż w wielu autach miejskich z przodu

To auto większe od wielu kombiaków. Dziś już nie robi aż tak wrażenia wymiarami (jak W216) ale w swoich czasach była to jedna z większych osobówek
@Atreyu: w reczywostości leżak parkingowy przez kilka, kilkanaście lat na spółdzielczym osiedlu gdzie sądziedzi mają problem ze zanalezieniem miejsca na swój jedyny samochód mając rodziny cztero, pięcioosobowe. Bo ty masz pasję. Rzeczywiście jest się czym chwalić :(