Wpis z mikrobloga

Co myślicie o Mercedesie CL600 W215 jako inwestycji?
Konkretny egzemplarz jest krajowy, przebieg trochę ponad 100k z wolnossącym silnikiem V12.
Nie bardzo jest do czego porównać, bo nie kojarzę innych V12 coupe z tego rocznika, a znowu modele z wcześniejszych lat (bmw 850 czy poprzedni CL 600) już przekraczają 100k.
No chyba że jego obecnie niska cena (około 40k) wynika z ponadprzeciętnej awaryjności?

#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa
  • 39
  • Odpowiedz
  • 2
@Poludnik20: jak ktoś kupuje samochód z myślą, żeby za XX lat go sprzedać z zyskiem to raczej nie trzyma go pod blokiem żeby wrastał w chodnik ;)

@Atreyu pytanie jak w rzeczywistości jest z tym zawieszeniem, czy rzeczywiście się psuje czy to tylko mity tak jak w przypadku zawieszenia hydraulicznego w citroenach, które jest znacznie trwalsze od tradycyjnego.
  • Odpowiedz
  • 1
@Poludnik20: rozwale ci światopogląd ale obecnie malucha w dobrym stanie nie kupisz mając mniej niż 10k :) tam to dopiero masz kolana pod brodą co? nie wiem z czym ty dyskutujesz, jak coś jest rzadkie to z czasem zyskuje na wartości i tyle. i to czy jest "praktyczne" jest kompletnie nie ważne.
  • Odpowiedz
jak ktoś kupuje samochód z myślą, żeby za XX lat go sprzedać z zyskiem to raczej nie trzyma go pod blokiem żeby wrastał w chodnik ;)


@kniew: oj trzyma, trzyma. Większość nawet tych dłubaczy to mieszkańcy PRLowskich blokowisk. Jednego roku dokręci jedną lampę, drugiego wymieni uszczelkę, potem dokupi brakującą literkę na tył. Zasrane potem te parkingi są plamami, których żaden deszcz nie może zmyć.
  • Odpowiedz
@kniew: no i z tym jest podobnie. Masz sobie hobby które podnosisz do rangi jakiegoś co najmniej stylu życia, jeśli nie ideologii. Że wolność, że wiatr we włosach. A w kieszeni po opłaceniu podstaw starcza na tyle, by postraszyć śpiących ludzi wyjąc im pod oknami w nocy w weekendy. Potem jedziesz na Orlen cmokając, sycząc przez dziurawe zęby „zabawiając” rozmową ciągle o tym samym przez kilka lat znudzone pracą w nocy
  • Odpowiedz
@kniew: no dobrze. Ciągle to samo. Ja ci nawet nie współczuje. Powinniście być weliminowani jakąś ustawą, ale to zdaje się już jest. 2035 i siema. Modele kleić z tektury czy drewna.
  • Odpowiedz
pytanie jak w rzeczywistości jest z tym zawieszeniem, czy rzeczywiście się psuje czy to tylko mity tak jak w przypadku zawieszenia hydraulicznego w citroenach, które jest znacznie trwalsze od tradycyjnego.


@kniew: myślę że w cenie generalnego remontu ABC szłoby kupić całego Citroena C5 na hydro ( ͡° ͜ʖ ͡°)

O ile pneumatyka z aut PSA jest spoko to tutaj jest bardzo skomplikowany system. W momencie premiery była
  • Odpowiedz
@Atreyu: przepraszam cię, ale jeszcze tylko wspomnę, że na tik toku jest gość który przedstawia się jako koneser perfum, ma całą ścianę za sobą w tych flakonikach, można mu zadawać pytanie o nuty zapachowe, albo co sądzi o takich a takich markach. Ale też na ogólne pytania odpowiada. Dzisiaj usłyszałem, że proponuje kupowanie używanych perfum hahaha :)). Nie mogę załączyć nagrania bo to padło na live. To jest takie polskie dziadowanie.
  • Odpowiedz
@kniew: na weekendy jest to spoko opcja, byle nie jeździć nim codziennie do pracy bo można nie dojechać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tutaj auto ma jedną wadę bo niewiele czy to przy silniku, zawieszeniu czy elektryce można zrobić samemu. To w przeciwieństwie do SECa, a i kultowy jak SEC to ten model raczej nie będzie

Ja tam do dziś żałuję że nie kupiłem e31 jak jeszcze były
  • Odpowiedz
@kniew Miras, to jest Wykop, więc żeby dostać rzetelną odpowiedź, musisz odpowiednio sformułować pytanie. "Mirki jest do wzięcia Dacia 1300 w dobrym stanie. Brać, czy nie???" XD
Ciężko powiedzieć czy ceny pójdą w górę i o ile, gdybym miał miejsce to dalej trzymałbym SEC, jak będziesz brał tą "Dacie" to zanim kupisz, weź do jakiegoś speca od M-B żeby go dobrze przejrzał.
  • Odpowiedz
@kniew: uwzględniajac koszty garażowania i utrzymania wyjdziesz co najwyżej na 0 - moim zdniem. Oczywiście auto musi być w dobrym stanie.
  • Odpowiedz
na czym ma polegać inwestycja w samochód osobowy? Z tego co widze po grafikach google to jakiś mały (dwuosobowy?), i stary? Pytam bez złośliwości. Jakieś wożenie ludzi na śluby? Jeśli dwuosobowy to raczej wypożyczanie?


@Poludnik20: Sporo samochodów szczególnie rzadkich w najmocniejszych silnikowych wersjach podrożało np. BMW M3 generacji E30 w okolicy 2005 można było kupić za 30k zł dziś ponad 200k. Audi RS2 przed 2010 chodziły po 60k a dziś ponad
  • Odpowiedz
@biskup2k: wychodzi na to, że wokół tego niemieckiego złomu CL czy jak to tam, próbuje się rozkręcić jakąś gorączke tulipanową (?) Gdzieś jeszcze mam nadzieje, że jednak społeczeństwa dojrzały już na tyle by temu nie ulegać. Wtedy w Nidrelandach dochodziło do samobójstw w zwiazku z tymi kwiatkami. To jest przerażające.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Tulipomania

Nie ulgajcie temu. Kup sobie rower, jeśli chcesz mieć poczucie sprawczości to jakis używany, podokrecaj tam coś, ztuninguj go –
  • Odpowiedz