Wpis z mikrobloga

@Chris_Karczynski: Jaki to projekt? Czym bedzie grzane? Drzwi w kotlowni sugeruja, ze bedziesz dorzucal do pieca xD
Jesli kotlownia z osobnym wejsciem ma zostac, to troche daleko od wiatrolapu. Bedziesz chodzil w butach po domu, bedziesz zostawial buty raz w kotlowni, raz w wiatrolapie albo bedziesz nosil buty w rekach, zeby nie nabrudzic xD

Tymi drzwiami w korytarzu (2) ktos bedzie ciagle obrywal, niestety rodzice maja podobny uklad i do dzis do kazdych takich drzwi podchodze z czujnoscia, zlamalem na takich nos ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@Chris_Karczynski: w gotowym wiadomo, że trudniej, ja swój zrobiłem indywidualnie i salon zrobiłem po środku, a pomieszczenia udało mi się porobić po bokach i od strony północnej.
Apropo kominka, zwłaszcza jak planujesz gaz/pc to zostaw sobie przynajmniej możliwość dobudowania od zewnątrz. W razie awarii sieci elektrycznej/gazowej warto mieć awaryjne źródło ciepła.
Ja na 90% pójdę w PC, ale komin spalinowy stawiam (koszt ok. 3-6k). Podprowadzę też od razu rurę posadzką
  • Odpowiedz
@bdg-bro: Szkoda mi każdy na kominek z płaszczem. Trzeba liczyć min. 20k. Za tyle to mam ogrzewanie gazem na 5 lat luźno. To już wole kupić jakiś UPS i podłączyć pod piec gazowy. Gaz jeszcze nie wiem czy będzie z butli czy z gazociągu, który jest oddalony o jakieś 600 metrów. Może w ciągu dwóch lat doprowadzą.
  • Odpowiedz
@Chris_Karczynski: zamiast płaszcza wodnego i sprzęgania go z CO, można po prostu zrobić kanały nawiewne do dystrybucji ciepła z kominka. Tani i prosty sposób.
Wiadomo, każdy ma swoje spojrzenie. Ja jeszcze biorę pod uwagę fakt, że jakieś prace wykończeniowe mogą trwać zimą, wtedy w komin wpinam pierwszą lepszą kozę, wygrzewam jak tylko się da i jazda z robotą.
  • Odpowiedz
@Chris_Karczynski u mnie pierwotnie w projekcie też był słup na środku salonu który wydupcylem i tak samo przełożyłem wejście do spiżarki jak Ty. Garderobę zistaw, przyda się nawet na jakieś kurtki zimowe itp poza sezonem bo gdzieś to musisz trzymać a uwierz mi nazbiera się też innych szpargałów i będziesz wdzięczny za każdy schowek i garderobę w przyszłości.
  • Odpowiedz