Wpis z mikrobloga

Szukam klawiatury, proszę o pomoc bo w tym temacie średnio jestem obeznany.
Warunki konieczne:
- polski układ qwerty z numpadem, nie jakieś 60-65%
- bezprzewodowa
- mechaniczna

podświetlenie będzie plusem, bajery takie jak led rgb zbędne ale nie przeszkadzają

Budżet 200-300zł. Moim ideałem jest logitech g915 ale po pierwsze droga a po drugie jakość podobno debatowalna. Znajdzie się coś podobnego w tych pieniądzach?

#sprzetkomputerowy #klawiaturamechaniczna #pcmasterrace
  • 16
  • Odpowiedz
@Zing: Bezprzewodowa, mechaniczna, pełne ANSI i dobra jakość za maks 300zł? Nawet nie wiem czy taka klawiatura jest dostępna na rynku. Choćby taki Keychron to z 500-600zł jak chcesz bezprzewodowego.
  • Odpowiedz
@Zing: Tu masz wybór z bezprzewodowych z układem 100%: https://shelter.pl/product-category/akcesoria-na-biurko/klawiatury-i-myszki/klawiatury/marka-keychron/typklawiatury-mechaniczna/polaczenieklawiatury-bezprzewodowe/klawiatura_rozmiar-100-full-size/

Modele K5 mają przełączniki niskoprofilowe, a z klasycznych to K10 i K10 Pro, gdzie K10 Pro ma nieco inną konstrukcję, inne klawisze i dodatkowe cztery przełączniki pod makra. One wszystkie są programowalne i tak.

Jak zrezygnujesz z bezprzewodowości to taki C2 Pro z wlutowanymi przełącznikami i białym podświetleniem kosztuje 300zł, z czego wersja z RGB i wymiennymi przełącznikami o stówkę droższa:
  • Odpowiedz
Bezprzewodowa, mechaniczna, pełne ANSI i dobra jakość za maks 300zł? Nawet nie wiem czy taka klawiatura jest dostępna na rynku. Choćby taki Keychron to z 500-600zł jak chcesz bezprzewodowego.


@supra107: Uwielbiam gdy OP ma tonę wymagań a na koniec dodaje że budżet w wysokości nie wystarczającej na produkt w połowie tak dobry xD
  • Odpowiedz
@Zing: ja mogę polecić firme CMSTORM quickfire. mam ich klawe mechaniczna od 2015 roku, do dziś dzień działa identycznie jak pierwszego dnia, każdy guziczek tak samo się naciska jak w 1 dniu, nic nie wytarte. Jestem z niej mega zadowolony. Jedynie cena, w 2015 dałem za nią 500zł to teraz pewnie dużo więcej za taką liczą
  • Odpowiedz
@L3gion: Z czego pojawienie się C2 Pro bardzo miło mnie zaskoczyło. W cenie niższej niż moja K70 ma prawie wszystko czego oczekuję, oprócz tych cholernych klawiszy. Nie wiem gdzie jest haczyk że wydali taką klawiaturę z taką ceną, ale oferta bardzo kusząca.
  • Odpowiedz
@supra107: Klawiatury mechaniczne i ich akcesoria mają odklejone marże. Obstawiam więc że nawet na tym C2 Pro sporo zarabiają, 2 x tyle a nie 4 x tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@L3gion: Dopóki dostaję porządnie wykonany produkt który nie będzie miał pękających klawiszy, przełączników wyrabiających dwuklik albo jakichś innych niemiłych niespodzianek to jestem z takiej ceny zadowolony. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@WielkiCzarodziej: kiedyś opłacało się takiego quickfire'a tk kupić, ale teraz cmstorm w swoich klawiaturach zachowują się jak stare dziady i nie chcą iść do przodu, żeby zrobić jakąś klawiaturę z hotswapem albo mieć w swojej ofercie coś mniejszego typu 65/60%. 2023 rok a oni się zatrzymali dalej w tym 2015 a szkoda
  • Odpowiedz