Wpis z mikrobloga

#1 Montale Honey Aoud

Postanowiłem, że w dobie wszędobylskich straganów pójdę w inną stronę i pobawię się w recenzenta, jednocześnie zapraszam na mój autorski tag #niuchajdziada.

Jako pierwszy na warsztat wjeżdża jeden z najbardziej docenianych zapachów od chemicznego Pierre.

Zacznijmy od flakonu. Jak to na Montale przystało, kształt flakonu przypomina spray do grafitti z wsuniętą zawleczką, żeby to przez przypadek nie uraczyć swoich oczu zawartością (albo po prostu dla wyglądu, whatever). Miedziano-pomarańczowo-złote połączenie kolorów symbolizuje głównego bohatera mojej recenzji, ale o tym za chwilę. Atomizer działa prawidłowo, robi całkiem przyzwoitą chmurkę.

Co do głównego bohatera (a raczej bohaterów), nazwa Honey Aoud w pełni oddaje to, co dzieje się po psiknięciu na skórę. Pierwsze co czujemy to syntetyczny do bólu oud, w połączeniu z toną miodu. Na szczęście po kilku minutach zapach osiada i zaczyna się koncert. Do głosu dochodzi też cynamon i wanilia, a dwie poprzednie nuty stają się mniej syntetyczne i oprócz Pure Havane i Zoologista Bee to najlepszy miodziak jakiego wąchałem. Zapach jest bardzo liniowy, nie rozwija się, po prostu z czasem staje się znacznie bardziej naturalny naturalny (do czego już Pierre nas przyzwyczaił). Ciepła, błoga, lepka, słodka, gourmandowa kompozycja. Niestety absolutnie nie wyczuwam tu skóry ani paczuli. Mimo braku tego w składzie wyczuwam tu też tytoń, jest w tym zapachu coś ostrego.

Co do parametrów, są po prostu atomowe. Szczególnie na ubraniach. Na skórze trzyma 10-12 godzin przy mocnej projekcji przez minimum 6h. Uważajcie z aplikacją bo faktycznie może przydusić, myślę że 3 strzały to taki max.

Podsumowując: bardzo dobry, przyjemny unisex, moim zdaniem skręcający w męską stronę, oczywiście na zimne dni.

Wygląd flakonu: 7/10
Zapach: +8/10
Trwałość: 9/10
Projekcja: 9/10


#perfumy #recenzja
lecoffe - #1 Montale Honey Aoud

Postanowiłem, że w dobie wszędobylskich straganów pó...

źródło: temp_file.png6804678696265899015

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz