Wpis z mikrobloga

Ile zarabia spedytor i jak wygląda jego pensja? To jest stała wypłata, czy jak w sprzedaży najniższa podstawy i reszta to prowizja?

Jakieś kursy się na to robi? Zakładając, że jest się po technikum informatycznym i zna się angielski na B2

Warto w to w ogóle iść?

Czy jest to praca typowo z klientem i komputerem jak w ubezpieczeniach, czy banku?

Czy bardziej biurowa robota przy kompie i co jakiś czas połączenie telefoniczne?

Jest to stresująca robota?

Pytam, bo chciałbym się przebranżowić, na coś spokojnego w biurze, z w miarę spoko wypłata i stałą. Obecnie robię w sprzedaży i ciągła loteria ile za miesiąc zarobię mnie dobija nerwowo. Plus kto robił z klientem ten w cyrku się nie śmieje

#pytanie #praca #pracbaza #spedycja #transport #logistyka #niebieskiepaski #rozowepaski
  • 8
  • Odpowiedz
@wez_idz_sobie: zależy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

stała + premia wynikowa + kwartalna/roczna
nie musisz mieć studiów, jak znasz język/języki to super
warto, ale praca jest stresująca
praca z klientem, przewoźnikami, innymi działami z kompem i telefonem (nie są to połączenia od czasu do czasu)
mogą ci zadzwonić nawet w nocy
  • Odpowiedz
@Majla: spoko, mogą dzwonić w nocy jak te 10k miesięcznie na rękę przytulę. Pytanie ile się tak przeciętnie tam zarabia xD

Bo jak stres i telefony w nocy, a ja dostanę tyle co agent ubezpieczeń w multiagencji czyli 4k to xD
  • Odpowiedz
@wez_idz_sobie wszystko zależy jak obrotny jesteś i jaki masz system rozliczeniowy (możesz mieć podstawę, podstawę + premie lub % od zarobku).

Nie daj się zwieść ogłoszeniami gdzie proponują zarobki np 60% marzy na b2b bo często są to firmy krzaki lub tzw. Przeklejacze (kopiowanie ofert z jednej giełdy na drugą).

Branża transportowa jest mocno sinusoidalna :D
raz jest okej, innym razem masakra.

Myślę że te 10 k zarobisz ale po kilku latach
  • Odpowiedz
@Cmee_ oj podałem tylko taki w miare łatwo osiągalny limit

Oczywiście można zarabiać więcej, ale zależy to od twojego sposobu rozliczenia i twoich wyników, jednak człowiek jest czasowo ograniczony do wykonania jakiejś ilości transportów i wyżej dupy nie podskoczysz
  • Odpowiedz