Wpis z mikrobloga

Jestem zainteresowany kredytem 2% natomiast nurtuje mnie jedno pytanie. Chcę wziąć kredyt na budowę domu. Mamy działkę budowlaną która może być jako wkład własny. Kredyt chce wziąć jako singiel interesuje mnie około 500k. Jednak własność działki jest podzielona po 1/2 na mnie i na dziewczynę. Czy będzie problem z wzięciem kredytu jako singiel, czy może wystarczy zgoda dziewczyny na obciążenie nieruchomości hipoteką? Dzięki za pomoc!

#kredyt2procent #kredythipoteczny #pytaniedoeksperta #nieruchomosci
  • 6
@chiraclee: ryzykownie, postawisz dom za swoje, za swój kredyt, a własność wszystkiego jest po połowie

weźcie cywilny i kredyt na dwie osoby, nie dość że 100k bonusu, to jeszcze sprawiedliwie jak własność na pół to kredyt na pół
@chiraclee: ekstra! Powodzenia

My też jesteśmy na tym etapie ale jeszcze mamy z 2 miesiące bo dopiero robimy projekt z architektem :)

Możesz dać znać ile trwały formalności żeby wziąć ślub i po jakim czasie się udało to ogarnąć, chciałbym nie poświęcać na to więcej niż miesiąc żeby przed grudniem się wyrobić i składac wniosek kredytowy jako małżeństwo
  • 1
@bzyku95: Generalnie nie czekałbym za bardzo na ślub. Idziesz jutro, składacie wniosek na miejscu, płacicie 84zł opłat skarbowych, dostajecie kwit do wypełnienia z podaniem świadków, który musicie dostarczyć tydzień przed ślubem. Wybieracie termin. Termin musi być minimum 30 dni od złożenia wniosku. Są tylko piątki i soboty. Jedna sobota w miesiącu - pewnie full. Ja bym nie czekał, nie ma na co, to można robić równolegle. Po ślubie - możecie nawet