Wpis z mikrobloga

Wypowiedzenie złożone, jestem w proszku, w rozsypce, rozmontowany wypalony i śmiertelnie zmęczony chociaż niczego w tym zawodzie nie osiągnąłem.

Myślałem, że programowanie to będzie mój sposób na życie, ale moje braki społeczne, chowanie głowy w pisaek i lęk przed podejmowaniem trudnych wyzwań mnie zniszczył.

Moim współpracownicy cenili moją pracę, ale sam nie byłem z niej zadowolony, bo robiłem jakieś gówno taski, których nikt inny niechcial. Po 6 latach w branży, moje doświadczenie zawodowe jest na poziomie juniora.

Do widzenia. Nie wiem co dalej. Spórbowałbym wejść w embedded albo coś związanego z AI, ale mój umysł mnie ogranicza, plus brzydzę się komputerem po godzinach pracy.

#programista15k #depresja #wypaleniezawodowe
  • 10
@kopyta_doskonale:
Może odpocznij sobie kilka tygodni i zastanów się, w którym kierunku powinieneś iść? Każdy człowiek łapie czasem kryzys i to całkowicie normalne, zwłaszcza w branży IT. Grunt, że się sam utrzymywałeś i uczciwie pracowałeś. Wiem, że wielu ludzi tego nie docenia, ale ja uważam, że to na prawdę wiele. Powodzenia stary.

Btw. masz objawy depresji typu ciągłe zmęczenie i myśli samobójcze?
@_gabriel: dzieki za dobre słowa, troszke mi lepiej. Taki mam plan, żeby dać sobie jakiś miesiąc wolnego.

Co do zmęczenia to odczuwam je niestannie, chyba przez całe dorosle życie. Jeżeli chodzi o myśli samobójcze to nie wiem, czasami mam takie myśli, że chciałbym zniknąć, ale nie traktuje tego jak coś co mógłbym zrealizować. Czasami jest lepiej, czasami gorzej, ale ostatnio większość dni to cierpienie i derealizacja.
@kopyta_doskonale: trzymaj się Mirku, wszystko będzie dobrze. Teraz myśle są takie czasy akurat, ze wszyscy jesteśmy w lekkiej depresji mimo pięknej pogody. Wszystko jest takie jakieś. Na pewno będzie lepiej. Jak masz coś odłożone na koncie, odpocznij koniecznie, może jakieś morze, może zagranica, zresetuj głowę, pozdrawiam
@kopyta_doskonale: 9k netto UOP to jakieś 16k netto b2b + płatny urlop, taka normalna midowska stawka. A odpoczynek na pewno się przyda abyś mógł wrócić że świeżą energią, polecam nawet jakąś wycieczkę, mazury lub góry aby trochę odpocząć od technologii