Wpis z mikrobloga

@LubieDlugoSpac: z doświadczenia powiem, że lepiej brać mocniejszy klimatyzator przenośny niż wychodzi z obliczeń. Ja mam Torell skyled 27, niby do 30m2, a ma problem ze schłodzeniem pomieszczenia o metrażu ok 20m2. A najlepszą opcją jest po prostu inwestycja w splita
Czy jakiś klimatyzator przenośny z jedną rurą da radę coś ugrać jeśli chodzi o schłodzenie pokoju o metrażu 15m2?


@LubieDlugoSpac: zalezy oczywiscie tez jak masz goraca. Ale o ile nie masz dachu z blachy to mysle, ze powinno byc OK, zwlaszcza jesli go wlaczysz caly czas, tj. zeby mogl reagowac jak temperatura sie podniesie o 0.5 stopnia ponad zalozona, a nie jak wejdzie na 30 a ty wtedy wlaczysz zeby zjechal
Ja mam Torell skyled 27, niby do 30m2, a ma problem ze schłodzeniem pomieszczenia o metrażu ok 20m2


@Given: u mnie też z doświadczenia. Klima z dwoma rurami 9000 btu niby na 26m2 a spokojnie daje radę zbić i utrzymać temperaturę na 50m2 (22-23 w domu i 30 na zewnątrz w cieniu, dom grube mury i ocieplony strop).
Torell skyled 27


@Given: łatwo zrobić z kartonu skrzynkę rozprężną i przykleić to na dolnej kratki + druga rura w ten karton. Wtedy zamykasz obieg i nie wchodzi ci 350m2/h ciepłego powietrza z dworu wszelkimi szparami albo kanałem wentylacyjnym czy okapem i efektywność tego urządzenia bardzo się zwiększa.
@plaisant muszę przetestować, dzięki za tipa ( ͡º ͜ʖ͡º) teraz i tak już czekam na splita 5,2kW, więc może ten okres oczekiwania na montaż przeżyję w komforcie