Wpis z mikrobloga

Zadajmy wykopkom jedno ważne pytanie. Czy popierasz obowiązkowe szkolenie z obsługi broni i podstaw obronności?

#ankieta #obowiazkowecwiczeniawojskowe #4konserwy #neuropa

Czy popierasz obowiązkowe szkolenie z obronności dla obywateli?

  • Tak, każdy obywatel powinien potrafić bronić kraj 30.7% (119)
  • Nie, wolę okupację i chcę kolaborować 69.3% (268)

Oddanych głosów: 387

  • 40
  • Odpowiedz
1. #!$%@? zagranicę
2. Jeśli nie zdąrze to kolaboracja
3. Jeśli nie kolaboracja, to rozszerzone samobójstwo jak dostanę broń
  • Odpowiedz
  • 67
@L3stko:

ale pecie, jak robisz ankiety to nie rób ich z tezą.

Odpowiadając na twoje pytanie, od obrony jest wojsko zawodowe, które dostaje za to pieniądze. Obrona swojego kraju bynajmniej nie ogranicza się do strzelania z karabinu, bronić swojego kraju można też w sposób totalnie pacyfistyczny szerząc jego kulturę, nagłaśniając ważne dla nas sprawy i najważniejszy w tym jest obywatel żywy, a nie ten który pójdzie do tarki na mięso
  • Odpowiedz
Nie koniecznie wszyscy musza iść do wojska bo nie wszyscy się do tego nadają, ale każdy zdrowy umysłowo mężczyzna powinien potrafić się posługiwać bronią.
  • Odpowiedz
  • 1
od obrony jest wojsko zawodowe, które dostaje za to pieniądze


@Need: bzdura! OTUA! Art. 85

Obowiązkiem obywatela polskiego jest obrona Ojczyzny.
  • Odpowiedz
  • 25
@L3stko:

Już Ci wytłumaczyłem na czym polega obrona kraju poza rozwiązaniami zbrojnymi. Żeby naród i kraj istniał to muszą istnieć ludzie z nim związani.
  • Odpowiedz
  • 1
@Jimmybravo: przecież tu nie ma mowy o pójściu do wojska. Pytanie dotyczy przeszkolenia z obsługi broni i podstaw obronności. Pamiętasz jak na początku wojny rozdawano Ukraińcom "kałasze" z ciężarówek?
  • Odpowiedz
  • 0
Dlaczego kasujesz komentarze


@wiedzmy: ponieważ ty kasowałeś moje komentarze bez powodu w swoim wątku i ja zanotowałem sobie, żeby robić z tobą to samo. Elo.
  • Odpowiedz
@Jimmybravo tylko u nas będzie tak jak w Ukrainie, zaczną rozdawać broń, jak już będzie "Wróg u bram", zamiast poluzować pozwolenia na broń i uruchomić program szkoleń na lokalnych strzelnicach, żeby dać się społeczeństwu oswoić z uzbrojeniem.
  • Odpowiedz
@L3stko: haha, jak widzę wpis januszy wojny to od razu mam przed oczami jakiegoś życiowego niewypała, który marzy o tym, żeby ta wojna mu się zwaliła na łeb, bo "wtedy to on by pokazał swoją wartość", a tak to marna praca, marne życie, zero perspektyw.

Jak przegrywy, które sobie w głowie układają wymyślone historie, co by zrobiły w wymyślonej sytuacji, gdy na żywo jak ich laska zapyta o godzinę to
  • Odpowiedz