Wpis z mikrobloga

Wiecie co robi @nazwapl jak wyślecie wniosek o kod-authinfo do domeny, która jest ważna jeszcze 3 miesiące?
Wygeneruje Wam fakturę za przedłużenie na rok oraz na 2 lata i ściągnie sobie opłatę za przedłużenie tej domeny za 3 lata z góry, z karty, którą mieliście podpiętą do konta.

Jak się zgłosicie do BOK, że co oni wyprawiają, to odpiszą, że "no wygenerowała nam się płatność na kończącą się domenę, więc ściągnęliśmy płatność, dziękujemy do widzenia".

Przypadek, 10 minut po kodzie authinfo, 3 miesiące do końca ważności domeny...i akurat teraz sobie wygenerowali płatność...a że na 3 lata, to nawet nie komentują.

#hosting #nazwapl #domeny
  • 28
  • 0
@Logan00: potem sobie wystawili fvat i przesłali na maila. Mnie to bardziej interesuje jak doszli do tego, że sobie przedłużą domenę na 3 lata (czemu akurat tyle?) i mnie za to skasują. Do tej pory nikt na to nie odpowiedział.
  • 0
@nazwapl_tk: dziękuję, zmieniła się retoryka Waszego BOK. Może namierzono bez info o kogo chodzi :)

Dla potomnych, w pierwszej odpowiedzi:

Domena została poprawnie przedłużona do 2026-09-08 u nadrzędnego rejestratora domen, w związku z czym nie mamy możliwości wycofania wpłaty.


Po mojej odpowiedzi o zrewidowanie stanowiska, bo wniosę o chargeback u operatora karty + przekażę informację do UOKIK, otrzymałem pojednawczy telefon (niestety przerwało połączenie), a następnie maila, że jednak:

uprzejmie informuję że
@maci3nty: Informacyjnie: nie otrzymaliśmy do tej chwili nazwy domeny przez priv, ale po opisie udało nam się ustalić o jaką domenę chodzi. Otóż mając podpiętą płatność automatyczną pod domenę, wygenerowałeś (Ty lub właściciel domeny - bo nie wiem, czy rozmawiam z właścicielem domeny) jej przedłużenie w Panelu Klienta, wybierając opcję przedłużenia najpierw na 2 lata, a potem jeszcze na rok. Zgodnie z dyspozycją, która jest w tym wypadku wiążąca (tzn. masz
@nazwapl_tk: czyli wystarczy że kliknę w panelu klienta opcję związaną z przedłużeniem to nawet jak jej nie potwierdzę to możecie sobie domenę odnowić na podstawie "deklaracji woli"? Dobrze rozumiem?
  • 0
@theqkash: @theqkash: Dokładnie tak zrobili. Sprawdzając koszt przedłużenia na rok i 2 lata później jest jeszcze do wyboru forma płatności (czego nie zrobiłem) i opuściłem stronę, ale to wystarczyło, aby płatności się uruchomiły. Jakbym po panelu chodził dłużej, to mógłbym skończyć z domeną do 2137 roku bez żadnego potwierdzenia, że chce zawrzeć transakcję.

Dosłownie wystarczy kliknąć okres w tym dropdownie ze screena i płatność już leci jak masz podpiętą kartę,
maci3nty - @theqkash: @theqkash: Dokładnie tak zrobili. Sprawdzając koszt przedłużeni...

źródło: nazwa_panel

Pobierz
  • 1
@theqkash: A to ten przycisk jest na poprzednim ekranie, najpierw masz listę domen -> przy konkretnej "opłać(odnownienie)", potem ten dropdown z wyborem czasu (inaczej nie poznasz ceny poszczególnych opcji odnowienia), poniżej dropdownu są opcje płatności do wyboru (karty/przelew/blik etc.), ale jak masz podpiętą kartę, to już nie musisz nic robić, uznają, że wybór terminu z dropdownu, to już decyzja. Nawet jak klikniesz najpierw 2 lata, a potem rok, to wszystko jest