Wpis z mikrobloga

Są tu jacyś mechanicy samochodowi? wsiadam dzisiaj do mojego opla corsa c, chce odpalić, ale kluczyk w stacyjce praktycznie bez możliwości ruchu. Do tego dochodzi zablokowana kierownica. Czasem tak się działo, trochę trzeba było się pomęczyć i podkręcić jednocześnie kluczykiem w stacyjce i kierownicą i puszczało, kluczyk szedł. A teraz przez godzinę próbowałem i bez zmian. auto stało na słońcu, być może jakieś elementy w stacyjce mogły się "zagrzać", więc wróciłem wieczorem licząc, że puści, ale dalej nic. Próbowałem z góry wcisnąć ten ząbek blokujący wypadnięcie stacyjki, ale to też nic nie daje. Generalnie kiedyś demotowalem stacyjkę ale teraz, gdy jest blokada kiery i kluczyk ani drgie, nie jest to możliwe, bo demontaż jest na innej pozycji kluczyka. Co w takiej sytuacji można zrobić? samemu coś da radę czy mechanik? laweta też średnio chyba jak jest kierownica zablokowana.
#samochody #mechanikasamochodowa #mechanika #awaria #opel #corsa #mechanik #auto
  • 7
@white142: Ople w tamtych rocznikach tak chyba miały, przynajmniej moja Vectra

Jak już bardzo nie chcało dać się ruszyć to u mnie w końcu pomogło combo:
- WD40 w stacyjkę
- wyjąłem grot klucza z plastikowej obudowy, zamontowałem we wkrętarce i na najlżejszym momencie udar wkrętarki jakoś to rozruszał

Wcześniej jeszcze kilka razy udało się ruszyć stukając w sam kluczyk mając go lekko naprężonego w stacyjce.

Wtedy już wymieniłem stacyjkę z
@white142: żeby wyjąć stacyjkę musisz mieć możliwość przekręcenia klucza, żeby przekręcić klucz musisz mieć luźno kierownicę.

Jak nie dasz rady przekręcić klucza to pewnie trzeba będzie stacyjkę przewiercić albo jakoś wyłamać.